Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tak mógłby wyglądać Rynek Łazarski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tak mógłby wyglądać Rynek Łazarski
23-08-2021 01:16   Janusz Ludwiczak
Przebudowa Rynku Łazarskiego budzi wiele emocji. Miasto przekonuje, że realizowany projekt powstał w ramach konkursu architektonicznego. Swoje koncepcje przebudowy przygotowało aż 25 pracownik projektowych, prezentujemy pozostałe.

Mimo iż przebudowa Rynku Łazarskiego jeszcze się nie zakończyła, to inwestycja budzi już wiele emocji. Wielu osobom nie podoba się nowe targowisko wraz z otoczeniem. Pojawiają się opinie, że powstała w mieście kolejna "betonoza", gdyż na Rynku Łazarski przeważać będzie beton. Zarzuty odpiera wiceprezydent Mariusz Wiśniewski, który tłumaczy, że pojawi się 55 drzew (wcześniej było ich 33), a po przebudowie będzie 1241 m kw. zieleni niskiej. Więcej o tym w artykule: Wiceprezydent odpiera zarzuty dotyczące krytyki ws. "betonozy" na Rynku Łazarskim.

Inwestycja realizowana jest za 42,3 mln zł według projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata, która zakłada, że targowisko będzie zadaszone w formie koła. Architekci przewidzieli również dodatkową przestrzeń handlową przeznaczoną dla okazjonalnych jarmarków. Zlikwidowana została jezdnia prowadząca przez środek Rynku Łazarskiego - łącząca Małeckiego z Dmowskiego. Ruch będzie odbywać się teraz dookoła płyty.
Z kolei na tzw. "Lejku Łazarskim", czyli Skwerze im. Kazimierza Nowaka ma być strefa wypoczynku i rekreacji. W projekcie przewidziano ławki, fontanny, a nawet plac zabaw z elementami nawiązującymi do stylu afrykańskiego. Z główną płytą rynku plac będzie powiązany schodami. Projektanci przewidzieli również postawienie rzeźby "Eki z Małeki".

Zanim miasto zdecydowało jak będzie wyglądać nowy Rynek Łazarski pod koniec 2016 roku ogłoszony został konkurs na przygotowanie koncepcji przebudowy. W sumie swoje projekty nadesłało 25 pracowni projektowych, z czego do finału zakwalifikowało się pięć z nich.

Prezentujemy pozostałe projekty:


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: