Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zaatakował młodzieżowego radnego – został skazany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zaatakował młodzieżowego radnego – został skazany
10-05-2021 16:11   Janusz Ludwiczak
Półtora roku ograniczenia wolności w formie 540 godzin prac społecznych, zakaz zbliżania się i kontaktowania z poszkodowanymi oraz zapłata nawiązki – taki wyrok usłyszał Adam W., który w grudniu zeszłego roku zaatakował Kacpra Nowickiego, przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta, kiedy wraz ze swoim chłopakiem wychodzili z Dworca Zachodniego i wracali do swojego mieszkania na Łazarzu. Sprawca groził parze pozbawieniem życia.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2020 r. po godz. 21:30. Kacper Nowicki, przewodniczący młodzieżowej rady miejskiej wychodził z budynku Dworca Zachodniego. Szedł wraz ze swoim chłopakiem. W pewnym momencie napadł na nich sprawca widoczny na zdjęciach z monitoringu, które udostępniła poznańska policja.

– Wychodziliśmy głównym wejściem z Dworca Zachodniego. Zaczepił nas. Padły niecenzuralne wyzwiska: "pedały", "k***y", "je***ć was". Gdy zobaczył, że na niego spojrzałem, to na mnie ruszył. Wyciągnął z kieszeni nóż. Na szczęście obok była ochrona dworca. Ochroniarze usłyszeli, jak ten człowiek się wydziera, i momentalnie zareagowali. Odgrodzili go od nas. Pokrzyczał jeszcze, ale gdy zobaczył, że wyjąłem telefon i zacząłem dzwonić na policję, wtedy oddalił się – powiedział Kacper Nowicki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

Poszkodowany złożył zawiadomienie na policję o popełnieniu przestępstwa dotyczącego gróźb karalnych. Pod koniec stycznia policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny, którego w ciągu kilku dni udało się zatrzymać. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i objęty policyjnym nadzorem. Postawiony został mu zarzut kierowania gróźb.

Sprawca usłyszał wyrok. Adam W. otrzymał karę półtora roku ograniczenia wolności w formie 540 godzin społecznych, zakaz zbliżania się i kontaktowania z poszkodowanymi oraz zapłata nawiązki.

"(...) działając publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego znieważył Kacpra Nowickiego w jego obecności i w zamiarze, aby zniewaga do niego dotarła, używając słów powszechnie uznawanych za obraźliwe oraz w tym samym miejscu i czasie, trzymając w dłoni nóż, groził Kacprowi Nowickiemu pozbawieniem życia, a groźby te wzbudziły w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione" – relacjonuje "Gazeta Wyborcza Poznań" opis sędziego, Arkadiusza Golińczaka.

Mężczyźnie groziły 2 lata więzienia. Adam W. będzie musiał pracować 30 godzin miesięcznie przez półtora roku.

– Wiadomo jakim krajem jest Polska, ale Poznań to miasto otwarte. Mieszkamy na Łazarzu, nie spotkaliśmy się tutaj z przejawami homofobii. Czujemy się bezpiecznie. Łazarz jest dobrym miejscem do życia. Mieszkamy w kamienicy, nie mieliśmy problemów z sąsiadami – mówi portalowi Lazarz.pl Kacper Nowicki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: