Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za blisko pół miliona złotych wyremontowano drogę do "Świerszczykowych Nutek" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za blisko pół miliona złotych wyremontowano drogę do "Świerszczykowych Nutek"
21-04-2021 08:52   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się przebudowa drogi dojazdowej od ulicy Chociszewskiego do Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki". W ramach inwestycji powstała nowa nawierzchnia z kostki betonowej i ledowe latarnie. Zamontowano również ławki i stojaki na rowery.

Remont rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Stare płyty nawierzchni drogi w kształcie ośmiokąta (trylinki) zastapione zostały kostką pozbrukową. Nawierzchnia została wyrównana, ułożono nowy chodnik i krawężniki. Zamontowano również 6 nowoczesnych latarni ledowych, dwie ławki oraz stojaki na rowery. Wykonano też zatoki postojowe.

– Cała przebudowana droga objęta została strefą zamieszkania. Oznacza to, że pierwszeństwo mają na niej piesi, auta mogą poruszać się z prędkością do 20km/h, a parkowanie jest dozwolone wyłącznie na wyznaczonych miejscach postojowych. Zainstalowany został również wyspowy próg spowalniający, tzw. Poduszka berlińska. Podniesie to poziom bezpieczeństwa osób poruszających się w rejonie łazarskiego przedszkola, w szczególności pieszych – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Inwestycja kosztowała 477 tysięcy złotych.


Komentarze (1)

21-04-2021 13:28:00
Poznaniak
Świetna robota. Jedynie znak drogowy kwalifikuje się do przesunięcia w ramach małej korekty.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: