Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują chodniki na Małeckiego i Limanowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują chodniki na Małeckiego i Limanowskiego
13-04-2021 08:06   Janusz Ludwiczak
W tym roku wyremontowane zostaną chodniki po południowej stronie ulicy Limanowskiego (od Drużbackiej do Jarochowskiego) oraz w ciągu ulicy Małeckiego (pomiędzy Gąsiorowskich i Strusia).

O tegorocznych planach remontów chodników poinformował Zarząd Dróg Miejskich. W ramach środków pochodzących ze strefy płatnego parkowania wyremontowany zostanie chodnik w ciągu ulicy Małeckiego (pomiędzy Gąsiorowskich i Strusia).

Zaplanowano również remont chodnika na ulicy Limanowskiego (od Jarochowskiego do Drużbackiej po południowej stronie).

Środki na remont chodników pochodzić będzie również z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz, na ten cel zaplanowano ponad 200 tys. zł.

– Otrzymamy dodatkowo 1,12 mln zł dla Łazarza dzięki Strefie Płatnego Parkowania. Środki te planujemy wydać na ul. Małeckiego, którą traktujemy priorytetowo: remont chodnika oraz rewaloryzację pasów zieleni, a także na projekt wykonawczy przebudowy skweru Eki z Małeki i stworzenie pasów zieleni na ul. Limanowskiego wraz z remontem chodnika – poinformował Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (8)

15-04-2021 14:25:03
albin.b
Co do Kolejowej: w przygotowaniu są dwie duże inwestycje deweloperskie, jedynym sposobem ich zaopatrywania jest dojazd Kolejową - jestem pewny, że miasto nie weźmie się za remont, zanim nie zakończą się te inwestycje. Z Perfumiarni wywieziono kilka tysięcy wywrot ziemi, a przy Kolejowej dojdą wyburzenia plus oczywiście setki gruch z betonem, to ruch jak w ulu.
15-04-2021 10:28:45
M.
@Mieszkaniec Kolejowej, jesteś pewien, że była mowa o 2 kwartale TEGO roku? Co prawda mieszkam na tzw. Górnym Łazarzu, ale już zdąrzyłam się przyzwyczaić do stałego terminu remontu ul. Kolejowej. Termin ten jest niezmienny, zawsze aktualny od wielu lat i jest w PRZYSZŁYM roku. Tak mówiono za prezydentury Grobelnego i tak jest za Jaśkowiaka. To trochę jak z lewoskrętem z Niegolewskich w Głogowską, który jak już wiemy od wczesnej jesieni zeszłego roku będzie przywracany w listopadzie.
15-04-2021 08:28:08
Mieszkaniec Kolejowej
Co z przetargiem na remont ulicy Kolejowej miał się odbyć w 2 kwartale tego roku - 2 kwartał już trwa. Proszę o informację, czy znowu usłyszymy, że znowu remont się przesunie bo........
14-04-2021 19:11:01
REDAKCJA
@Grażka: Na razie niestety trzeba powiększyć ekran smarfnonu "palcami", w planach jest przebudowa portalu i wersja mobilna, wkrótce więc powinno być łatwiej. W przypadku pytań proszę o kontakt: redakcja@lazarz.pl. Pozdrawiam.
14-04-2021 16:25:14
Grażka
Panie Januszu. Mam ogromną prośbę. Dostałam od wnucząt smartfona i oczywiście używam go do oglądania mojego ulubionego portalu. Ekranik jest jednak bardzo malutki. Nauczyli mnie już jak przybliżyć ale wtedy nie mieści sie cały wiersz i korzystanie ze strony jest bardzo trudne. Dla was młodych to na pewno nie problem ale widzę, że ze strony korzysta wielu seniorów, którzy mają już problemy ze wzrokiem. Czy dałoby się uczynić strone bardziej przyjazną i powiększyć na niej czcionkę? Myślę, że powiększenie o połowę byłoby bardzo mile widziane przez większość z nas. Te kody do komentarzy też mogłyby być odrobine wyrazniejsze. Co o pomyśle myślą inni bywalcy? Grażka
14-04-2021 07:55:37
M.M
dołączam do pytania @L.D - co z Kolejową ???!!!
13-04-2021 19:37:46
L.D.
Jeżeli będzie dalszy remont ul. Małeckiego, to dlaczego zamontowano już na tym odcinku ławeczki? Lokalizacja tej na narożniku Małeckiego i Kanałowej świadczy o doskonałej znajomości potrzeb lokalnych mieszkańców.. Tradycyjnie zapytam, a co z Kolejową...
13-04-2021 12:40:06
eka z małeki
-będę wdzięczny bo coraz bardziej jestem słabszy wzrokowo i trudniej jest mi się poruszać!!!Mam nadzieję że doczekam się,i mój ukochany fyrtel będzie łatwiejszy do życia dla takich słabszych ................. eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: