Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Blisko milion złotych dla Łazarza – rada osiedla uchwaliła budżet na przyszły rok - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Blisko milion złotych dla Łazarza – rada osiedla uchwaliła budżet na przyszły rok
10-09-2020 08:40   Janusz Ludwiczak
Poduszki spowalniające ruch, zagospodarowanie zielenią i małą architekturą terenu w obrębie ulic Dmowskiego i Łukaszewicza, włączenie placu zabaw Przedszkola 32 do terenu Parku Kasprowicza, remonty chodników, zapewnienie całorocznej przenośnej toalety na placu zabaw przy Dmowskiego – to zadania jakie zostaną zrealizowane w przyszłym roku z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz, który wyniesie 960 261 zł.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 26 sierpnia Rada Osiedla Św. Łazarz uchwaliła budżet na przyszły rok. Wśród zaplanowanych zadań znalazły się między innymi:

  • Zagospodarowanie i utrzymanie małej architektury i zieleni w pasach drogowych na terenie Osiedla – 225 000,00 zł
  • Uszczelnienie SPP, zakup i montaż elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego (poduszki spowalniające ruch, słupki, stojaki rowerowe) – 45 000,00 zł
  • Remonty chodników – 202 336,00 zł
  • Organizacja Sylwestra 2021/2022 na skwerze Eki z Małeki (konkurs grantowy) –10 000,00 zł
  • Organizacja wystaw na ekspozytorach na terenie Osiedla (konkurs grantowy) – 12 000,00 zł
  • Organizacja wydarzeń kulturalnych na terenie Osiedla (konkurs grantowy) – 23 432,00 zł
  • Obchody Dni Łazarza (konkurs grantowy) – 10 000,00 zł
  • Obchody 65. rocznicy Czerwca `56 (konkurs grantowy) – 8 000,00 zł
  • Organizacja wydarzeń w ramach projektu "Włącz Łazarz" (konkurs grantowy) – 8 000,00 zł
  • Organizacja wydarzeń sportowych na terenie pływalni i w Parku Kasprowicza – 5 000,00 zł

Na liście priorytetów w zakresie remontu chodników kolejna znajduje się ulica Małeckiego, a za nią ul. Wyspiańskiego (na odcinku od Matejki do Głogowskiej).

Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła również 70 tysięcy złotych na uporządkowanie terenu dawnego placu zabaw Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki" i włączenie go do terenu Parku Kasprowicza.

Wśród przyszłorocznych inwestycji przewidziano również "Zielony park na dolnym Łazarzu" – zagospodarowanie zielenią i małą architekturą terenu zlokalizowanego w obrębie ulic Dmowskiego i Łukaszewicza. Na ten cel łazarski samorząd zabezpieczył 130 tys. zł. Kolejne 130 tys. zł. rada osiedla chce pozyskać z grantu od miasta.

Szczegółowy budżet Osiedla Św. Łazarz prezentujemy w załączniku:

BUDŻET 2021 - Projekt planu wydatków Osiedla Św. Łazarz na przyszły rok {POBIERZ PDF}

Podczas ostatniej sesji łazarscy radni podjęli również uchwałę w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o przeznaczanie środków pochodzących z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania na remonty chodników na Łazarzu.

– "Rada Osiedla św. Łazarz uznaje za zasadne stworzenie nowego instrumentu finansowego, ze środków pochodzących z Strefy Płatnego Parkowania, wspierającego remonty, modernizację, budowę chodników oraz utrzymanie i modernizację zieleni przyulicznej oraz infrastruktury rowerowej. Przekazanie części dochodów z SPP osiedlu, z przeznaczeniem na ten cel, było jednym z ważnych argumentów za wprowadzeniem na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania i jest oczekiwane przez mieszkańców" – argumentuje w uzasadnieniu do uchwały Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz wystąpiła także do Rady Miasta i prezydenta Poznania o zmiany w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania dotyczącego terenu Łazarza. Wśród nich jest zmiana kategorii ulicy Głogowskiej i Hetmańskiej, likwidacja planowanego poszerzenia ulicy Reymonta do trzech pasów ruchu, przeznaczeniem na teren zieleni parkowej wraz z rekreacją przy ul. Łukaszewicza i Dmowskiego oraz posadzenie zieleni na nieruchomości stanowiącej parking przy ul. Śniadeckich 12, czyli powiększenie obszaru Parku Wilsona.

Tymczasem w środę o godz. 18:30 odbędzie się kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Na razie nie jest znany porządek obrad.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XVI (budżetowa) 26.08.2020 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (3)

14-09-2020 11:20:36
Andrzej
Rażący brak zaangażowania radnych, sesje to czas zabawy w komórce, co widać na wszystkich zdjęciach. Skandal!
11-09-2020 16:05:50
pyra
Niestety nie ma dobrego przykladu, to nie tylko RO, ludzie poprostu nie wierza, ze virus istnieje lub, ze wogole jest niebezpieczny i smiertelny dla wielu. Nie wiem co kierowalo RO, ze maseczek nie zalozyli i odstepow nie trzymali ale powiem szczerze, ze nie jest zachowanie odpowiedzialne i wzoru nie daje do nasladowania zadnego. Ignorancja w temacie corona virusa i tyle.
10-09-2020 12:39:47
Łazarzanin
Zachowanie odstępów i maseczki założone jak się patrzy - świetny przykład dla pospólstwa!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Park Wilsona
Przeszłość,Teraźniejszość,Przyszłość-Czerwiec 56 - inscenizacja
w godz. 14:00-17:00

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: