Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W dni robocze nadal będzie obowiązywać sobotni rozkład - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W dni robocze nadal będzie obowiązywać sobotni rozkład
12-04-2021 08:30   Janusz Ludwiczak
Jednak "jedynka" i "szóstka" będą jeździć co 10 minut. Ponadto w godzinach porannego i popołudniowego szczytu tramwaje linii nr 14, 15 i 92 również będą jeździć częściej.

Od 29 marca do odwołania komunikacja miejska funkcjonować będzie według sobotniego rozkładu jazdy.

Dodatkowo w godz. od 5:00 do 18:30 tramwaje linii nr 1, 6, 16 i 17 kursować będą co 10 minut. Ponadto w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym (w godz. od 6:00 o 9:00 oraz w godz. 13:30-18:30) na liniach 14, 15 i 92 (Os. Sobieskiego – Dw. Zachodni – Rondo Rataje) tramwaje kursują również co 10 minut.

Wprowadzeniem sobotniego rozkładu jazdy oburzona jest część radnych.

– Jeżeli ludzie nie mogą polegać na komunikacji to przestaną z niej korzystać. Będziemy mieli efekt zwiększonej liczy korków, emisji spalin i mniejszych wpływów do budżetu z tytułu sprzedaży biletów. Nasi pasażerowie ponoszą ogromne koszty dużej podwyżki cen biletów uchwalonej w zeszłym roku przez większościowy klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta. Sytuacja pandemii koronawirusa utrudnia realizację wielu programów i polityk, jednak obiektywnie patrząc poznaniacy i poznanianki płacą coraz więcej za coraz gorszą usługę (cięcia kursów) – wskazuje Paweł Sowa, radny klubu Wspólny Poznań.

– Przyczyniacie się do zagęszczenia ludzi w tramwajach i autobusach, jest to działanie proepidemiczne. Władze miasta narażają na zakażenie. Domagam się zmiany tej decyzji – mówił podczas ostatniej sesji radny Przemysław Alexandrowicz z PiS.

Zdaniem wiceprezydenta część motorniczych i kierowców jest na kwarantannie. Jest też mniejszy ruch pasażerów.

– Dla nas jest najważniejsze bezpieczeństwo wszystkich. Ktoś musi wozić ludzi, a część kierowców i motorniczych jest w kwarantannie lub izolacji. Mamy 15% wyłączonej kadry. Ponadto zamknięcie przez rząd kolejnych branż oraz przedszkoli i żłobków przekłada się na znacznie niższą frekwencję w tramwajach i autobusach, obecnie z komunikacji korzysta ok. 35% pasażerów. Tam, gdzie jest to możliwe wprowadzamy robocze rozkłady jazdy. Są jednak linie, które świecą pustkami – tłumaczył radnym Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak już informowaliśmy w sobotę rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka ul. Św. Marcin oraz Al. Marcinkowskiego. Tramwaje linii nr 5 i 6 jeżdżą objazdem przez Strzelecką, a następnie skręcają w prawo na tymczasowym łuku, umożliwiając dalej dojazd na Rataje i Śródkę. Ponadto uruchomiona została linia nr 92 z Piątkowa przez Dworzec Zachodni do AWF i ronda Rataje. Więcej o tym w artykule: Rusza kolejna przebudowa w centrum. 5-tka i 6-tka pojadą przez Strzelecką.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: