Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W dni robocze nadal będzie obowiązywać sobotni rozkład - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W dni robocze nadal będzie obowiązywać sobotni rozkład
12-04-2021 08:30   Janusz Ludwiczak
Jednak "jedynka" i "szóstka" będą jeździć co 10 minut. Ponadto w godzinach porannego i popołudniowego szczytu tramwaje linii nr 14, 15 i 92 również będą jeździć częściej.

Od 29 marca do odwołania komunikacja miejska funkcjonować będzie według sobotniego rozkładu jazdy.

Dodatkowo w godz. od 5:00 do 18:30 tramwaje linii nr 1, 6, 16 i 17 kursować będą co 10 minut. Ponadto w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym (w godz. od 6:00 o 9:00 oraz w godz. 13:30-18:30) na liniach 14, 15 i 92 (Os. Sobieskiego – Dw. Zachodni – Rondo Rataje) tramwaje kursują również co 10 minut.

Wprowadzeniem sobotniego rozkładu jazdy oburzona jest część radnych.

– Jeżeli ludzie nie mogą polegać na komunikacji to przestaną z niej korzystać. Będziemy mieli efekt zwiększonej liczy korków, emisji spalin i mniejszych wpływów do budżetu z tytułu sprzedaży biletów. Nasi pasażerowie ponoszą ogromne koszty dużej podwyżki cen biletów uchwalonej w zeszłym roku przez większościowy klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta. Sytuacja pandemii koronawirusa utrudnia realizację wielu programów i polityk, jednak obiektywnie patrząc poznaniacy i poznanianki płacą coraz więcej za coraz gorszą usługę (cięcia kursów) – wskazuje Paweł Sowa, radny klubu Wspólny Poznań.

– Przyczyniacie się do zagęszczenia ludzi w tramwajach i autobusach, jest to działanie proepidemiczne. Władze miasta narażają na zakażenie. Domagam się zmiany tej decyzji – mówił podczas ostatniej sesji radny Przemysław Alexandrowicz z PiS.

Zdaniem wiceprezydenta część motorniczych i kierowców jest na kwarantannie. Jest też mniejszy ruch pasażerów.

– Dla nas jest najważniejsze bezpieczeństwo wszystkich. Ktoś musi wozić ludzi, a część kierowców i motorniczych jest w kwarantannie lub izolacji. Mamy 15% wyłączonej kadry. Ponadto zamknięcie przez rząd kolejnych branż oraz przedszkoli i żłobków przekłada się na znacznie niższą frekwencję w tramwajach i autobusach, obecnie z komunikacji korzysta ok. 35% pasażerów. Tam, gdzie jest to możliwe wprowadzamy robocze rozkłady jazdy. Są jednak linie, które świecą pustkami – tłumaczył radnym Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak już informowaliśmy w sobotę rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka ul. Św. Marcin oraz Al. Marcinkowskiego. Tramwaje linii nr 5 i 6 jeżdżą objazdem przez Strzelecką, a następnie skręcają w prawo na tymczasowym łuku, umożliwiając dalej dojazd na Rataje i Śródkę. Ponadto uruchomiona została linia nr 92 z Piątkowa przez Dworzec Zachodni do AWF i ronda Rataje. Więcej o tym w artykule: Rusza kolejna przebudowa w centrum. 5-tka i 6-tka pojadą przez Strzelecką.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: