Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ewakuacja 12 pacjentów szpitala tymczasowego na MTP. Zabrakło tlenu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ewakuacja 12 pacjentów szpitala tymczasowego na MTP. Zabrakło tlenu
31-03-2021 00:17   Janusz Ludwiczak
We wtorek w godzinach przedpołudniowych zabrakło tlenu w szpitalu tymczasowym na MTP. 12 pacjentów trzeba było przetransportować do innych lecznic.

Początkowo pojawiały się informacje, że doszło do awarii instalacji tlenowej. Okazało się, że zabrakło tlenu.

– Informacja o problemach pojawiła się między godz. 8:30 a 9:00. Poleciłem natychmiastowe skontrolowanie instalacji tlenowych oraz zasobów. Okazało się, że tlenu jest krytycznie mało. Do szpitala skierowana została cysterna z tlenem. Transport eskortowała policja – powiedział wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński.

Gdy doszło do awarii pacjenci byli wentylowani mechanicznie przez cały personel. 12 chorych zostało przetransportowanych do innych lecznic – 11 z nich do szpitala im. Strusia przy Szwajcarskiej, a jedna osoba do szpitala wojewódzkiego przy Juraszów.

– Nie można wykluczyć, że przyczyną sytuacji był błąd ludzki – zaznaczył prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Pojawiły się również sygnały, że brak tlenu mógł doprowadzić do zgonu kilku pacjentów.

– Na razie można podać tylko dwie dane: w poniedziałek zmarło pięciu pacjentów, we wtorek – sześciu (3 osoby z oddziału intensywnej opieki medycznej i 3 z oddziałów internistycznych na tlenoterapii). Nie ma korelacji z tym zdarzeniem – powiedział podczas konferencji prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego.

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów, po zdarzeniu związanym z brakiem dostaw tlenu w szpitalu tymczasowym w Poznaniu złożył wojewoda.

– Wszystkie działania jakie podjąłem, po informacji o braku tlenu w szpitalu tymczasowym, były skierowane na to, aby chronić życie i zdrowie hospitalizowanych osób – powiedział wojewoda Michał Zieliński.

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest podmiotem prowadzącym szpital tymczasowy. Władze uczelni medycznej powołały dwie komisje – techniczną oraz medyczną, które będą sprawdzały, co było przyczyną braku tlenu oraz jakie konsekwencje dla pacjentów miała przerwa w jego dostawach.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: