Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ewakuacja 12 pacjentów szpitala tymczasowego na MTP. Zabrakło tlenu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ewakuacja 12 pacjentów szpitala tymczasowego na MTP. Zabrakło tlenu
31-03-2021 00:17   Janusz Ludwiczak
We wtorek w godzinach przedpołudniowych zabrakło tlenu w szpitalu tymczasowym na MTP. 12 pacjentów trzeba było przetransportować do innych lecznic.

Początkowo pojawiały się informacje, że doszło do awarii instalacji tlenowej. Okazało się, że zabrakło tlenu.

– Informacja o problemach pojawiła się między godz. 8:30 a 9:00. Poleciłem natychmiastowe skontrolowanie instalacji tlenowych oraz zasobów. Okazało się, że tlenu jest krytycznie mało. Do szpitala skierowana została cysterna z tlenem. Transport eskortowała policja – powiedział wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński.

Gdy doszło do awarii pacjenci byli wentylowani mechanicznie przez cały personel. 12 chorych zostało przetransportowanych do innych lecznic – 11 z nich do szpitala im. Strusia przy Szwajcarskiej, a jedna osoba do szpitala wojewódzkiego przy Juraszów.

– Nie można wykluczyć, że przyczyną sytuacji był błąd ludzki – zaznaczył prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Pojawiły się również sygnały, że brak tlenu mógł doprowadzić do zgonu kilku pacjentów.

– Na razie można podać tylko dwie dane: w poniedziałek zmarło pięciu pacjentów, we wtorek – sześciu (3 osoby z oddziału intensywnej opieki medycznej i 3 z oddziałów internistycznych na tlenoterapii). Nie ma korelacji z tym zdarzeniem – powiedział podczas konferencji prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego.

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów, po zdarzeniu związanym z brakiem dostaw tlenu w szpitalu tymczasowym w Poznaniu złożył wojewoda.

– Wszystkie działania jakie podjąłem, po informacji o braku tlenu w szpitalu tymczasowym, były skierowane na to, aby chronić życie i zdrowie hospitalizowanych osób – powiedział wojewoda Michał Zieliński.

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest podmiotem prowadzącym szpital tymczasowy. Władze uczelni medycznej powołały dwie komisje – techniczną oraz medyczną, które będą sprawdzały, co było przyczyną braku tlenu oraz jakie konsekwencje dla pacjentów miała przerwa w jego dostawach.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: