Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szpital tymczasowy na MTP zostanie rozszerzony o kolejnych 38 łóżek, w tym 10 z respiratorami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szpital tymczasowy na MTP zostanie rozszerzony o kolejnych 38 łóżek, w tym 10 z respiratorami
28-03-2021 01:12   Janusz Ludwiczak
Uruchomiony w piątek dodatkowy oddział na 28 łóżek błyskawicznie zapełnił się pacjentami z objawami wirusa Sars-Cov-2. Obecnie szpital polowy na MTP jest praktycznie wypełniony chorymi.

– Jesteśmy w bardzo wysokim pułapie trzeciej fali pandemii Covid-19. Sytuacja jest bardzo poważna. Zakażeń jest więcej niż w szczycie pandemii jesienią. Wzrasta liczba osób w hospitalizacji – mówił podczas sobotniej konferencji wojewoda Michał Zieliński.

Od niedzieli w szpitalu tymczasowym na MTP uruchomiony zostanie kolejny moduł z 28 łóżkami i dodatkowymi 10 z respiratorami.

– Szpital tymczasowy w Poznaniu dysponuje ponad 200 łóżkami, a jutro będzie ich 272. Skierowałem również do pracy w szpitalu tymczasowym 25 lekarzy, także ze szpitali klinicznych – zaznaczył wojewoda Michał Zieliński.

W czwartek w całym kraju stwierdzono ponad 34 tysiące nowych przypadków zakażeń, a w piątek aż 35 143 zakażeń w ciągu jednej doby – tak dużego wzrostu nie było od początku pandemii.

Tylko w tym tygodniu w Poznaniu wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły pozytywny wynik u kolejnych 3814 osób, zmarły 33 osoby, a 2257 wyzdrowiało.

Od początku pandemii z powodu wirusa Sars-Cov-2 na całym świecie zmarło ponad 2,7 milionów osób (2 781 546), stwierdzono blisko 127 mln przypadków zakażeń (126 809 951, z czego 2 221 725 w Polsce), a wyzdrowiało ponad 102 mln osób (102 237 035, z czego w kraju – 1 775 068).


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: