Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie przejście dla pieszych na Moście Dworcowym? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstanie przejście dla pieszych na Moście Dworcowym?
27-11-2020 07:43   Janusz Ludwiczak
Radny Paweł Sowa postuluje wytyczenie nowego przejścia dla pieszych na Moście Dworcowym przy skrzyżowaniu z ul. Głogowską i Roosevelta.
– Obecnie dostanie się z peronów na przystanki tramwajowe jest uciążliwe, a osoby przyjezdne się gubią, gdyż trzeba iść peronem 4, przejść pod Mostem Dworcowym i wejść po schodach po północnej stronie wiaduktu. Dojście z peronu 5 i 6 jest jeszcze bardziej skomplikowane – wskazuje radny Paweł Sowa.
Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski zapowiedział przeprowadzenie analiz, które wykonają inżynierowie ruchu.

Radny Paweł Sowa zwrócił się w swojej interpelacji o wytyczenia nowego przejścia po zachodniej stronie Mostu Dworcowego oraz zmianę geometrii przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania Most Dworcowy - ul. Roosevelta - ul. Głogowska.

– Pomysł reorganizacji skrzyżowania został zgłoszony w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 jako projekt ogólnomiejski "Rowerowy Poznań. Bezpiecznie pieszo/rowerem do centrum". Otrzymał pozytywną opinię merytoryczną urzędu i został dopuszczony do głosowania. Chociaż otrzymał dużo głosów, była ona jednak niewystarczająca, by został skierowany do realizacji – zaznacza Paweł Sowa, radny klubu Wspólny Poznań (wcześniej Prawo do Miasta).

Zdaniem radnego Pawła Sowy projekt wpisuje się w politykę zmian w centrum, w założenia zapisane w tzw. pakiecie dla mobilności.

– Projekt poprawia bezpieczeństwo ruchu rowerowego i pieszego w obrębie skrzyżowania, ale także ułatwia wyjście z peronów 4, 5 i 6 dworca Poznań Główny i dojście na przystanki tramwajowe "Most Dworcowy". Obecnie przejście z tych peronów na przystanki odbywa się drogą okrężną, po stronie wejścia na teren Targów Poznańskich.
Wytyczenie dodatkowego przejścia dla pieszych i dróg rowerowych w obrębie skrzyżowania zdecydowanie poprawiłoby warunki ruchu pieszego i rowerowego, bez uszczerbku dla ruchu samochodowego. Wprowadzenie tych zmian poprawi również komunikację w obrębie największego pod względem pasażerów dworca kolejowego w Polsce
– przekonuje radny Paweł Sowa.

W odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Mariusz Wiśniewski wyjaśnia, że konieczne będzie przeprowadzenie analiz:

– Budowlanej obejmującej zmianę geometrii skrzyżowania, budowę azyli dla pieszych oraz przebudowę obiektu mostowego i torowiska oraz organizacji ruchu, tj. przeprogramowania sygnalizacji świetlnej celem zapewnienia odpowiedniego czasu dla pieszych i rowerzystów; obecnie sygnalizacja świetlna zapewnia priorytetową obsługę tramwajów, nie powodując zatorów w godzinach szczytu – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Analizy mają określić możliwe rozwiązania oraz koszty związane z reorganizacją skrzyżowania.

– Ostateczna decyzja w zakresie postulowanych zmian zostanie podjęta przez Miejskiego Inżyniera Ruchu w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich, Zarządem Transportu Miejskiego i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym na podstawie uzyskanych analiz. Jednocześnie informuję, że zlecenie przeprowadzenia wyżej wymienionych analiz będzie możliwe do zrealizowania najwcześniej w 2021 roku – podsumowuje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.


R E K L A M A

Komentarze (3)

30-11-2020 13:36:24
eka z małeki
@-rozwagi-sam jestem pieszym,ale co kawałek przejście to już zupełna paranoja!!!Mam taką ciekawą propozycję dla naszej kochanej władzuchny---pomalujcie wszystkie jezdnie w pasy i po kłopocie,jak co to wina kierowców a nie świętych a jakże krów pieszych!!!!!!!!!!!!! eka
30-11-2020 11:47:30
rozwagi!
Przestańcie budować co 100 metrów bezsensowne przejścia... w tym miescie juz się nie da normalnie jeździć!!! Pomyślcie troche zanim znowu rozwalicie cały ruch!!!
28-11-2020 09:08:52
Przejście Podziemne
Przejście Podziemne jest przygotowanie dlaczego nie zostanie dokończone to by na światłach nie trzeba było czekać!!!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: