Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie przejście dla pieszych na Moście Dworcowym? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstanie przejście dla pieszych na Moście Dworcowym?
27-11-2020 07:43   Janusz Ludwiczak
Radny Paweł Sowa postuluje wytyczenie nowego przejścia dla pieszych na Moście Dworcowym przy skrzyżowaniu z ul. Głogowską i Roosevelta.
– Obecnie dostanie się z peronów na przystanki tramwajowe jest uciążliwe, a osoby przyjezdne się gubią, gdyż trzeba iść peronem 4, przejść pod Mostem Dworcowym i wejść po schodach po północnej stronie wiaduktu. Dojście z peronu 5 i 6 jest jeszcze bardziej skomplikowane – wskazuje radny Paweł Sowa.
Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski zapowiedział przeprowadzenie analiz, które wykonają inżynierowie ruchu.

Radny Paweł Sowa zwrócił się w swojej interpelacji o wytyczenia nowego przejścia po zachodniej stronie Mostu Dworcowego oraz zmianę geometrii przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania Most Dworcowy - ul. Roosevelta - ul. Głogowska.

– Pomysł reorganizacji skrzyżowania został zgłoszony w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 jako projekt ogólnomiejski "Rowerowy Poznań. Bezpiecznie pieszo/rowerem do centrum". Otrzymał pozytywną opinię merytoryczną urzędu i został dopuszczony do głosowania. Chociaż otrzymał dużo głosów, była ona jednak niewystarczająca, by został skierowany do realizacji – zaznacza Paweł Sowa, radny klubu Wspólny Poznań (wcześniej Prawo do Miasta).

Zdaniem radnego Pawła Sowy projekt wpisuje się w politykę zmian w centrum, w założenia zapisane w tzw. pakiecie dla mobilności.

– Projekt poprawia bezpieczeństwo ruchu rowerowego i pieszego w obrębie skrzyżowania, ale także ułatwia wyjście z peronów 4, 5 i 6 dworca Poznań Główny i dojście na przystanki tramwajowe "Most Dworcowy". Obecnie przejście z tych peronów na przystanki odbywa się drogą okrężną, po stronie wejścia na teren Targów Poznańskich.
Wytyczenie dodatkowego przejścia dla pieszych i dróg rowerowych w obrębie skrzyżowania zdecydowanie poprawiłoby warunki ruchu pieszego i rowerowego, bez uszczerbku dla ruchu samochodowego. Wprowadzenie tych zmian poprawi również komunikację w obrębie największego pod względem pasażerów dworca kolejowego w Polsce
– przekonuje radny Paweł Sowa.

W odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Mariusz Wiśniewski wyjaśnia, że konieczne będzie przeprowadzenie analiz:

– Budowlanej obejmującej zmianę geometrii skrzyżowania, budowę azyli dla pieszych oraz przebudowę obiektu mostowego i torowiska oraz organizacji ruchu, tj. przeprogramowania sygnalizacji świetlnej celem zapewnienia odpowiedniego czasu dla pieszych i rowerzystów; obecnie sygnalizacja świetlna zapewnia priorytetową obsługę tramwajów, nie powodując zatorów w godzinach szczytu – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Analizy mają określić możliwe rozwiązania oraz koszty związane z reorganizacją skrzyżowania.

– Ostateczna decyzja w zakresie postulowanych zmian zostanie podjęta przez Miejskiego Inżyniera Ruchu w porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich, Zarządem Transportu Miejskiego i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym na podstawie uzyskanych analiz. Jednocześnie informuję, że zlecenie przeprowadzenia wyżej wymienionych analiz będzie możliwe do zrealizowania najwcześniej w 2021 roku – podsumowuje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.


Komentarze (3)

30-11-2020 13:36:24
eka z małeki
@-rozwagi-sam jestem pieszym,ale co kawałek przejście to już zupełna paranoja!!!Mam taką ciekawą propozycję dla naszej kochanej władzuchny---pomalujcie wszystkie jezdnie w pasy i po kłopocie,jak co to wina kierowców a nie świętych a jakże krów pieszych!!!!!!!!!!!!! eka
30-11-2020 11:47:30
rozwagi!
Przestańcie budować co 100 metrów bezsensowne przejścia... w tym miescie juz się nie da normalnie jeździć!!! Pomyślcie troche zanim znowu rozwalicie cały ruch!!!
28-11-2020 09:08:52
Przejście Podziemne
Przejście Podziemne jest przygotowanie dlaczego nie zostanie dokończone to by na światłach nie trzeba było czekać!!!
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: