Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozkopany Łazarz, a to nie koniec utrudnień {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozkopany Łazarz, a to nie koniec utrudnień {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
01-08-2020 15:04   Janusz Ludwiczak
Przebudowa ulicy Jarochowskiego i skrzyżowania Hetmańskiej z Dmowskiego, budowa gazociągu na Reymonta i tworzące się korki, zamknięta Głogowska przy Rynku Łazarskim. A to nie koniec utrudnień. Rusza remont chodników na Iłłakowiczówny, zamknięta będzie także ulica Konopnickiej.

Łatwego życia nie mają zmotoryzowani mieszkańcy, a to z powodu trwających wielu remontów na Łazarzu. W tym tygodniu rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Inwestycja ma zostać zrealizowana po tym, jak w czerwcu zeszłego roku doszło w tym miejscu do tragicznego wypadku, w wyniku którego motornicza tramwaju potrąciła 8-letniego chłopca. Z ustaleń biegłych wynika, że na skrzyżowaniu nie powinien znajdować się ani chłopak ani tramwaj, gdyż zarówno pieszy jak i motornicza mieli czerwone światło.

Nie ma możliwości przejazdu na wprost ulicą Dmowskiego w kierunku Górczyna oraz bezpośredniego skrętu z ulicy Dmowskiego w Hetmańską (od strony Potockiej). Objazd wyznaczony zostanie ulicami: Potockiej, Kolejową i Hetmańską.

ZOBACZ TAKŻE: Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego

Aż do 24 sierpnia kierowcy nie przejadą ulicą Głogowską w kierunku centrum. Na wysokości Rynku Łazarskiego trwają prace związane z budową sieci wodociągowej.

Kierowcy jadący od strony Górczyna powinni skorzystać z objazdu przez Arciszewskiego i Reymonta. Jednak przed skrzyżowaniem z ul. Wyspiańskiego wciąż trwa budowa sieci wodociągowej – dostępny jest tylko jeden, lewy pas ruchu. Korki w godzinach szczytu nieuniknione.

Kierowcy, którzy pojadą ulicą Głogowską, po przejechaniu skrzyżowania z Hetmańską powinni skręcić w prawo w Potockiej i następnie pojechać ulicami: Lodowa – Stablewskiego – Kasprzaka – Matejki – Wyspiańskiego – Głogowska.

Kierowcom jadącym od strony Rataj i Wildy sugerowany objazd wyznaczony został przez Hetmańską, Kolejową i Gąsiorowskich (można również przejechać Łukaszewicza).

Na wysokości ulicy Chłodnej powstała zawrotka dla kierowców, którzy z przyzwyczajenia jadą ulicą Głogowską.

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zamknięta na miesiąc

21 lipca rozpoczęła się przebudowa ulicy Jarochowskiego. W ramach inwestycji, która potrwa do końca roku i będzie kosztować ponad 3,8 mln zł wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się wyniesione skrzyżowania, zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu.

Całkowicie dla ruchu zamknięty został odcinek pomiędzy Chociszewskiego i Niegolewskich. Objazd wyznaczony został przez ulicę Kasprzaka lub Reymonta.

ZOBACZ TAKŻE: Ruszyła przebudowa Jarochowskiego. Ulica będzie już jednokierunkowa na stałe

Jednak na ulicy Reymonta tworzą się od kilku tygodni spore korki, gdyż wciąż trwa budowa przyłącza sieci gazowej w rejonie skrzyżowania z Wyspiańskiego i ronda Jeziorańskiego. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

A to koniec utrudnień. Rozpoczyna się remont chodników po zachodniej stronie ulicy Iłłakowiczówny. Zaś w poniedziałek, 3 sierpnia w związku z budową hotelu nieprzejezdna będzie ulica Konopnickiej. Objazd wyznaczono ulicami: Objazd wyznaczono ulicami: Śniadeckich, Głogowską, Berwińskiego i Matejki. Na szczęście w tym przypadku utrudnienia potrwają tylko kilka godzin.

ZOBACZ TAKŻE: Dokończą remont chodników na Iłłakowiczówny


Komentarze (2)

03-08-2020 22:10:07
Negatyw
Autor przebudowy Jarochowskiego, powinien się leczyć... (!!!).
01-08-2020 18:08:03
eka z małeki
-ręce i nogi(same)opadają........................... eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

do 29-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Fit Expo: Fitness & Sport Park" - targi sportoweODWOŁANE

04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: