Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła przebudowa Jarochowskiego. Ulica będzie już jednokierunkowa na stałe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła przebudowa Jarochowskiego. Ulica będzie już jednokierunkowa na stałe
22-07-2020 00:41   Janusz Ludwiczak
Z jednodniowym opóźnieniem rozpoczęła się przebudowa ulicy Jarochowskiego. W ramach inwestycji, która potrwa do końca roku i będzie kosztować ponad 3,8 mln zł wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się wyniesione skrzyżowania, zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu.

Poznańskie Inwestycje Miejskie informowały, że rozpoczęcie prac nastąpi w poniedziałek, 20 lipca, jednak ze względu na zamknięcie ulicy Głogowskiej przy Rynku Łazarskim termin rozpoczęcia inwestycji przesunięto o jeden dzień.

Całkowicie dla ruchu zamknięty został odcinek pomiędzy Chociszewskiego i Niegolewskich.

– Planowane prace budowlane potrwają około pięciu miesięcy. Wyłączone z użytku zostaną także miejsca parkingowe, dlatego kierowcy są proszeni o przeparkowanie pojazdów – powiedziała Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dojazd do prostopadłych ulic będzie możliwy dzięki zachowaniu wjazdu w ulice Stablewskiego i Morawskiego. Ponadto na ul. Stablewskiego, na odcinku między ul. Jarochowskiego a Bogusławskiego, odwrócony zostanie kierunek ruchu, tzn. przejazd będzie możliwy w stronę ul. Głogowskiej.

Z pozostałych ulic dochodzących do ul. Jarochowskiego nie będzie możliwości wjazdu na zamknięty odcinek remontowanej drogi. Dojazd do ul. Wyspiańskiego i Hetmańskiej będzie możliwy objazdem ulicami: Chociszewskiego, Kasprzaka, Matejki oraz Chociszewskiego i Reymonta. Dla ruchu lokalnego pozostanie także dojazd do ul. Hetmańskiej poprzez Jarochowskiego, Niegolewskich i Kasprzaka.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym prace prowadzone będą pomiędzy ulicami Chociszewskiego i Sczanieckiej. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Reymonta lub Kasprzaka.

Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji oraz dla służb miejskich i ratowniczych – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w stronę ulicy Chociszewskiego.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca września. Jesienią rozpocznie się drugi etap inwestycji, a prace prowadzone będą pomiędzy ulicami Sczanieckiej i Wyspiańskiego.

Przebudowa ulicy Jarochowskiego będzie kosztować ponad 3,8 mln zł. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się wyniesione skrzyżowania, zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu.

– Na przełomie 2020 i 2021 r. odmieniona ulica będzie już służyć mieszkańcom. Poprawi się nie tylko stan techniczny zniszczonych nawierzchni jezdni i chodników, ale również bezpieczeństwo pieszych przez zastosowanie m.in. wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających. Istotne będą również nasadzenia zieleni i uporządkowanie parkowania – podsumowuje Justyna Litka, prezes PIM.

Po przebudowie ulica Jarochowskiego stanie się jednokierunkowa. Na odcinku od Chociszewskiego do Sczanieckiej ruch odbywać będzie się w kierunku północnym, tj. w stronę Wyspiańskiego. Z kolei od Wyspiańskiego do Niegolewskich kierowcy pojadą tylko w kierunku południowym, czyli w stronę Hetmańskiej.

Jedynie na wysokości szpitala Św. Rodziny, pomiędzy Sczanieckiej a Niegolewskich ruch ma być dwukierunkowy.

Zamknięcie ulicy Jarochowskiego – organizacja ruchu:

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zamknięta na miesiąc


Fot: Martyna Mendyk (1,2-8), Andrzej Radwański (1,9-18), Janusz Ludwiczak (1,19-20)

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zamknięta na miesiąc

Komentarze (5)

03-08-2020 22:08:52
Negatyw
Sparaliżowali płynność ruchu totalnie. Nie ma jak dojechać i praktycznie nie ma gdzie zaparkować przy Chociszewskiego - jadąc z północy. Autor tego projektu zapewne porusza się rowerem i mu wsio rawno... (!!!).
24-07-2020 11:43:31
pyra
Do "mkol" Odcinek od Chocieszewskiego do Niegolewskich jest pierwszy zapewne dlatego aby szpital, ktory mial i ma bardzo duzo do gadania, i zgadzania sie jesli chodzi o plany Jarochowskiego, mial dobry dojazd. A szkola, no coz, bedzie pewnie obchodzenie terenu budowy a nie przez budowe. Jesli zamkneliby ulice Limanowskiego to mieszkancy z Limanowskiego od Matejki oraz mieszkancy Druzbackiej nie mogliby wyjechac poniewaz ulice sa tak zorganizowane jednokierunkowo, ze nie ma opcji wyjazdu innego niz przez Jarochowskiego.
23-07-2020 15:09:02
mkol
Jak ma się wizualizacja z tablicy informacyjnej do realnego projektu? Dedukując po murze z prawej strony przedstawia on widok ze skrzyżowania Jarochowskiego/Sczanieckiej w kierunku północnym. Na stronie ZDM Poznań / SPP na Łazarzu są plany ulic, które omawiano w czasie konsultacji. Tego odcinka dot. rys. 2.23. Można sprawdzić, te projekt cały czas są dostępne na stronie ZDM. Wg niego parkowanie równoległe miało być po obu stronach, a na odcinku Sczanieckiej - Niegolewskich linia przerywana. Czy wizualizacja z tablicy to tylko swobodny wytwór grafika czy projekt faktycznie uległ zmianie? Jeśli opcja nr dwa pytanie dlaczego (i dlaczego bez konsultacji z mieszkańcami)? Jeśli miejsca parkingowe mają być po jednej stronie to przez linię ciągłą będą niedostępne. Prośba do Rady Osiedla o wyjaśnienie tematu. Dlaczego odcinek Wyspiańskiego-Niegolewskich jest drugi a nie pierwszy (do września)? Jak we wrześniu dzieci wrócą do SP33 to z pewnością będzie "łatwiej i bezpieczniej" dla nich i dla wykonawcy jak będą przechodzić przez plac budowy.
22-07-2020 23:00:49
M.
@swojak, po zwężeniu Głogowskiej to będzie norma, a Kasprzaka już przedtem do spokojnych ulic nie należała. Ciekawe jak będzie wyglądał ruch na skrzyżowaniu Kasprzaka ze Sczanieckiej? Zapewne za jakiś czas usłyszymy, że przydałaby się tutaj sygnalizacja świetlna.
22-07-2020 09:29:24
swojak
Wczoraj był wielki korek na Kasprzaka w stronę Górczyna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: