Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prace w kamienicy, w której zawalił się balkon były prowadzone bez pozwolenia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prace w kamienicy, w której zawalił się balkon były prowadzone bez pozwolenia
15-04-2020 07:45   Janusz Ludwiczak
W lutym ubiegłego roku dwóch mężczyzn zostało rannych, w tym jeden ciężko, po tym jak z drugiego piętra runął balkon. Prace budowlane prowadzone były bez pozwolenia.

Przypomnijmy. 25 lutego 2019 r. w remontowanej kamienicy przy ulicy Chełmońskiego na ekipę budowlaną, która przebywała na balkonie na pierwszym piętrze spadł balkon z drugiego piętra. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane. Jeden z mężczyzn został ciężko ranny. Trafił do szpitala z obustronnym złamaniem żeber, złamaną łopatką i nadgarstkiem oraz urazem klatki piersiowej.

Jak poinformował "Głos Wielkopolski" prace budowlane były prowadzone bez pozwolenia.

– Stwierdzono, że przyczyną zawalenia się balkonu był transport drewnianych belek. Jedna z nich uderzyła i uszkodziła podłoże balkonu, co doprowadziło do zawalenia. Podczas pierwszej kontroli inspektorzy potwierdzili, że prace prowadzono na szeroką skalę - rozbijano ściany działowe, demontowano kanalizacje. Miesiąc później przeprowadzona została kolejna kontrola, podczas której przedstawiciel inwestora stwierdził, że nie występował o wydanie pozwoleń na budowę, ani nie zgłaszał wykonywania robót do Urzędu Miasta Poznania. To oznacza, że prace były prowadzone bez wymaganych pozwoleń i niezgodnie z przepisami prawa budowlanego – powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.


Komentarze (1)

15-04-2020 11:22:04
pyra
Poznanskie dziadostwo, nikt niczego nie sprawdza, Miasto zyje w la la land.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: