Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tragiczny wypadek na budowie przy Gąsiorowskich – prace były prowadzone nielegalnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tragiczny wypadek na budowie przy Gąsiorowskich – prace były prowadzone nielegalnie
12-02-2018 13:50   Janusz Ludwiczak
– Roboty budowlane były prowadzone bez pozwolenia i bez nadzoru osoby posiadającej uprawnienia budowlane – alarmuje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Tydzień temu w przebudowywanym budynku dawnego szpitala ortopedycznego przy ul. Gąsiorowskich 7, w którym ma być akademik podczas prac rozbiórkowych zginął 62-letni mężczyzna.

Przypomnijmy. W poniedziałek, 5 lutego ok. godz. 10 62-letni mężczyzna spadł z wysokości podczas prac remontowych prowadzonych w budynku dawnego szpitala ortopedycznego przy zbiegu ulic Gąsiorowskich i Kolejowej. Pomimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Jak powiedziała mł. asp. Patrycja Banaszak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, "ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do upadku z wysokości. Mężczyzna w wieku 62 lat mimo podjętej reanimacji niestety zmarł".

Okoliczności tragicznego wypadku wyjaśnia prokurator, lekarz medycyny sądowej i technik kryminalistyki. Postępowanie wszczęła również Państwowa Inspekcja Pracy.

Kontrolę prowadził również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Okazało się, że budowa prowadzona była bez stosownych pozwoleń oraz bez osoby posiadającej uprawnienia budowlane.

Inwestor nie posiadał żadnego pozwolenia na prowadzenie jakichkolwiek robót dotyczących przebudowy tego obiektu i wprowadzenia nowej funkcji. Inwestor uzyskał co prawda decyzję o warunkach zabudowy na zmianę sposobu użytkowania, jednak żeby prowadzić jakiekolwiek prace budowlane potrzebne jest pozwolenie, a takiego nie było – mówi portalowi lazarz.pl mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Roboty budowlane w budynku przy zbiegu Gąsiorowskich i Kolejowej zostały wstrzymane.

Podczas prowadzonych prac rozbierano elementy wewnętrzne budynku - ściany działowe i stropy. Prace były prowadzone bez nadzoru osoby, która posiadałaby uprawnienia budowlane do prowadzenia takich robót. Inspektorzy nakazali wstrzymanie tych prac, przedstawienie opinii technicznej, która wskaże zabezpieczenie budynku, gdyż naruszone zostały elementy konstrukcyjne. Nakazaliśmy również zabezpieczenie budynku – dodaje Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W budynku przy ul. Gąsiorowskich 7, przy zbiegu z Kolejową znajdował się szpital ortopedyczny, który funkcjonował od 1913 r. Wielkopolskie Centrum Ortopedii i Chirurgii Urazowej z początkiem listopada 2010 roku zostało przeniesione do Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej. Dzięki temu wielkopolski Urząd Marszałkowski zaoszczędził kilka milionów złotych rocznie.

Sześciokrotnie Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego próbował sprzedać nieruchomość. W końcu na przełomie 2016 i 2017 za ponad 3,8 mln zł udało się sprzedać budynek. Nowy inwestor początkowo planował przebudowę obiektu na hotel, jednak ostatecznie zdecydował się na utworzenie internetu z funkcją akademika i hostelu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: