Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dochodziło tu wielu pożarów. Teraz zaniedbana kamienica przy Matejki 51 doczekała się remontu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dochodziło tu wielu pożarów. Teraz zaniedbana kamienica przy Matejki 51 doczekała się remontu
17-01-2020 00:39   Janusz Ludwiczak
Inwestor, który odbudował słynną kamienicę "Żelazko" rozpoczął remont budynku przy ul. Matejki 51, który popadał w ruinę. W kamienicy, znajdującej się tuż obok Urzędu Miasta wielokrotnie dochodziło do pożarów. Właściciela nieruchomości do prokuratury podał nawet Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Teraz kamienicy przy Matejki 51 ma zmienić się nie do poznania.

O kamienicy przy ul. Matejki 51 pisaliśmy wielokrotnie. Często dochodziło tutaj do pożarów. Pustostan upodobali sobie bezdomni.

– Zdecydowaliśmy się na zabezpieczenie budynku na koszt właściciela, który lekceważył nasze wezwania. Postanowiłem również powiadomić prokuraturę o spowodowaniu zagrożenia dla życia ludzi oraz dla mienia. Chodzi nie tylko o sąsiadów, ale też o pieszych poruszających się po chodniku przy tej kamienicy. Nawet jest właściciel zabezpieczył wejście do budynku, zrobił to bardzo późno. Reakcja powinna nastąpić znacznie wcześniej – mówił nam w 2013 r. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Inwestor, który odbudował kamienicę "Żelazko" na rogu Ogrodowej i Krysiewicza w centrum miasta rozpoczął rewitalizację budynku przy Matejki 51.

– Jest to dla nas kolejny wyjątkowy projekt ze względu na jego historyczny, kameralny charakter. Secesyjna kamienica ulokowana jest w ciągu innych, równie urokliwych kamienic z tamtych czasów. Niewątpliwym atutem tej inwestycji jest położenie w zielonej części Łazarza, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wilsona, uchodzącego za jeden z najpiękniejszych ogrodów Poznania. Matejki 51 to również unikalna, historyczna architektura - budynek posiada ozdobne fasady z balkonami, wnękami i wykuszami, a także drewnianę klatkę schodową zdobioną witrażami – wyjaśnia Paulina Deckert z Constructa Plus.

W kamienicy przy Matejki 51 znajdzie się w sumie 49 mieszkań o powierzchni od 31 do 100 m², zarówno dwu, trzy jak i czteropokojowych, a także kawalerki. Oprócz tego w budynku znajdą się 3 lokale usługowe. Ceny lokali mieszkalnych kształtują się od 8 900 do 11 772 zł/m².

Zakończenie inwestycji planowane jest w czerwcu przyszłego roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: