Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer Eki z Małeki ma się zmienić. Dwie boczne jezdnie zostaną zlikwidowane? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer Eki z Małeki ma się zmienić. Dwie boczne jezdnie zostaną zlikwidowane?
20-09-2019 14:17   Janusz Ludwiczak
W sobotę na Skwerze Eki z Małeki, przy zbiegu ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza odbędzie się akcja "Park(ing) Day". Pojawią się ławki, stoliki, zielone poduszki i donice z roślinami. Przez cały dzień odbywać będą się warsztaty, spotkanie z behawiorystą zwierzęcym, wystawa archiwalnych fotografii Łazarza czy wycieczki rikszą, które prowadzić będzie m.in. Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i szef Stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

Akcja "Park(ing) Day", która organizowana jest w ramach Europejskiego dnia bez samochodu odbędzie się po raz siódmy, tym razem na Łazarzu.

– Park(ing) Day to uliczne święto, podczas którego mieszkańcy miast na całym świecie zamieniają parkingi w przestrzenie aktywności sąsiedzkiej. 21 września na skwerze Eki z Małeki odbędzie się całodzienny piknik (10:00-19:00). Na otaczających go miejscach parkingowych i fragmencie jezdni na jeden dzień pojawią się ławki, stoliki, zielone poduchy, donice z roślinami – informuje Urząd Miasta Poznania.

W programie przewidziano również warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkanie z behawiorystką zwierzęcą, wystawa archiwalnych fotografii dzielnicy czy wycieczki rikszą, które prowadzić będzie m.in. Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i szef Stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

Ponadto na skwerze Eki z Małeki powstaną polowe stoiska kawiarni. Przewidziano również plenerowy koncert Orkiestry Prowincjonalnej.

W godz. od 10 do 17 mieszkańcy będą mogli porozmawiać na temat przyszłości tego miejsca. Plany przewidują m.in. likwidacje bocznych jezdni dla ruchu samochodowego.

– Skwer Eki z Małeki powinien być znów śródmiejskim placem. By tak się stało, trzeba będzie zamknąć dwie boczne jezdnie. Umożliwi to parkowanie. Każdy z wlotów i wylotów jest traktowany jako skrzyżowanie, czego efektem jest to, że 10 metrów od tych skrzyżowań nie można wyznaczyć miejsc parkingowych. Zmiany umożliwią wyznaczenie więcej miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Małeckiego i Granicznej, a mieszkańcy zyskają lepszy plac i więcej zieleni. W sobotę obecny będzie architekt, z którym będzie można porozmawiać o przyszłości tego miejsca – wyjaśnia Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Park(ing) Day – Skwer Eki z Małeki, sobota 21 września 2019
• 10:00-17:00 – konsultacje architektoniczne z Miastem Poznań
• 10:00-18:00 – plenerowe kawiarnie
• 10:00-14:00 – #PeaceDay193 na Skwerze – happening młodzieży z okolicznych szkół i gry językowe z Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty i Mobilnym Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka
• 10:00-15:00 – strefa gier i zabaw dla dzieci
• 11:00-14:00 – wycieczki rikszą i rodzinnym rowerem cargo
• 12:00-16:00 – Heklować, czyli po poznańsku szydełkować! – warsztaty z Natalią Zofią Janowską
• 12:00-16:00 – Psy psom. Rzeźba psów dla psów – tworzenie rzeźby i spotkanie z psią behawiorystką organizowane przez Fundację Otwarta Strefa Kultury
• 15:00-17:00 – NajEka – warsztaty architektoniczne dla dzieci w wieku 1-6 lat z Agatą Nowaczyk-Łokaj
• 15:00-18:00 – Małeka dawniej i dziś – planszówki, wystawa fotografii i pocztówek ze Stowarzyszeniem Wirtualny Łazarz
• 16:30-17:30 – Rowerem, tramwajem i koleją wokół Skweru Eki z Małeki – spacer z przewodnikiem Piotrem Ciesielskim
• 18:00 – plenerowy koncert Orkiestry Prowincjonalnej


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: