Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer Eki z Małeki ma się zmienić. Dwie boczne jezdnie zostaną zlikwidowane? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer Eki z Małeki ma się zmienić. Dwie boczne jezdnie zostaną zlikwidowane?
20-09-2019 14:17   Janusz Ludwiczak
W sobotę na Skwerze Eki z Małeki, przy zbiegu ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza odbędzie się akcja "Park(ing) Day". Pojawią się ławki, stoliki, zielone poduszki i donice z roślinami. Przez cały dzień odbywać będą się warsztaty, spotkanie z behawiorystą zwierzęcym, wystawa archiwalnych fotografii Łazarza czy wycieczki rikszą, które prowadzić będzie m.in. Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i szef Stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

Akcja "Park(ing) Day", która organizowana jest w ramach Europejskiego dnia bez samochodu odbędzie się po raz siódmy, tym razem na Łazarzu.

– Park(ing) Day to uliczne święto, podczas którego mieszkańcy miast na całym świecie zamieniają parkingi w przestrzenie aktywności sąsiedzkiej. 21 września na skwerze Eki z Małeki odbędzie się całodzienny piknik (10:00-19:00). Na otaczających go miejscach parkingowych i fragmencie jezdni na jeden dzień pojawią się ławki, stoliki, zielone poduchy, donice z roślinami – informuje Urząd Miasta Poznania.

W programie przewidziano również warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkanie z behawiorystką zwierzęcą, wystawa archiwalnych fotografii dzielnicy czy wycieczki rikszą, które prowadzić będzie m.in. Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i szef Stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

Ponadto na skwerze Eki z Małeki powstaną polowe stoiska kawiarni. Przewidziano również plenerowy koncert Orkiestry Prowincjonalnej.

W godz. od 10 do 17 mieszkańcy będą mogli porozmawiać na temat przyszłości tego miejsca. Plany przewidują m.in. likwidacje bocznych jezdni dla ruchu samochodowego.

– Skwer Eki z Małeki powinien być znów śródmiejskim placem. By tak się stało, trzeba będzie zamknąć dwie boczne jezdnie. Umożliwi to parkowanie. Każdy z wlotów i wylotów jest traktowany jako skrzyżowanie, czego efektem jest to, że 10 metrów od tych skrzyżowań nie można wyznaczyć miejsc parkingowych. Zmiany umożliwią wyznaczenie więcej miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Małeckiego i Granicznej, a mieszkańcy zyskają lepszy plac i więcej zieleni. W sobotę obecny będzie architekt, z którym będzie można porozmawiać o przyszłości tego miejsca – wyjaśnia Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Park(ing) Day – Skwer Eki z Małeki, sobota 21 września 2019
• 10:00-17:00 – konsultacje architektoniczne z Miastem Poznań
• 10:00-18:00 – plenerowe kawiarnie
• 10:00-14:00 – #PeaceDay193 na Skwerze – happening młodzieży z okolicznych szkół i gry językowe z Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty i Mobilnym Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka
• 10:00-15:00 – strefa gier i zabaw dla dzieci
• 11:00-14:00 – wycieczki rikszą i rodzinnym rowerem cargo
• 12:00-16:00 – Heklować, czyli po poznańsku szydełkować! – warsztaty z Natalią Zofią Janowską
• 12:00-16:00 – Psy psom. Rzeźba psów dla psów – tworzenie rzeźby i spotkanie z psią behawiorystką organizowane przez Fundację Otwarta Strefa Kultury
• 15:00-17:00 – NajEka – warsztaty architektoniczne dla dzieci w wieku 1-6 lat z Agatą Nowaczyk-Łokaj
• 15:00-18:00 – Małeka dawniej i dziś – planszówki, wystawa fotografii i pocztówek ze Stowarzyszeniem Wirtualny Łazarz
• 16:30-17:30 – Rowerem, tramwajem i koleją wokół Skweru Eki z Małeki – spacer z przewodnikiem Piotrem Ciesielskim
• 18:00 – plenerowy koncert Orkiestry Prowincjonalnej


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: