Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W końcu zmodernizują halę "balonową" przy SP69 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W końcu zmodernizują halę "balonową" przy SP69
17-07-2018 19:32   Janusz Ludwiczak
Przyszli mistrzowie olimpijscy nie będą już ćwiczyć w hali, w której z sufitu kapie woda, na ścianach są zacieki i pęknięcia i odpada tynk. W końcu ruszy przebudowa "balonu" przy Szkole Podstawowej nr 69, czyli lekka hala sportowa.

O sprawie pisaliśmy w grudniu. Przyszli mistrzowie ćwiczą w paskudnych warunkach. Wybudowana w 2015 r. tzw. hala "balonowa" sypie się i to dosłownie. Z namiotu "balonu" ścieka woda, na ściankach widać zacieki, w niższej części konstrukcji obiektu można zobaczyć odpadający tynk i niekiedy popękane ściany. Na dodatek na podłożu wystąpił grzyb i pleśń. Zimą w "balonie" temperatura nie przekracza 16 stopni, a latem hala zamienia się w saunę.

– Konstrukcja po prostu przecieka. W momencie gdy mróz robi się na dworze pod kopułą zamarza. Gdy się włącza ogrzewanie skrapla się lód, woda ścieka do środka. Musieliśmy nawet wyłożyć wiadra. Latem temperatura w hali przekracza często 40°C – opowiada Krzysztof Czyż, nauczyciel wf i gimnastyki, trener skoków na trampolinie.

W "balonie" ćwiczą głównie akrobatycy, którzy odnoszą później wiele sukcesów. W obiekcie tym debiutowało już kilku mistrzów w tej dyscyplinie sportu. W hali prowadzone są również zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów Zespołu Szkół nr 8, w skład którego wchodzi Szkoły Podstawowa nr 69 i Gimnazjum 53.

Remont hali "balonowej" miał być przeprowadzony już w 2016 roku.

– Pieniądze na remont hali przeznaczyliśmy w 2015 r. z budżetu miasta i w 2016 roku zapowiedziano środki na realizację remontu. Niestety do dzisiejszego dnia się nie doczekaliśmy. Jest gotowa dokumentacja. Kiedy w końcu doczekamy się remontu? – apelowała Lidia Dudziak, radna Miasta Poznania podczas listopadowego posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

– Czy akurat te obiekty powinny być finansowany przez oświatę? Pamiętajmy, że to suma, dzięki której sześć szkół ma wyremontowane sale sportowe. W przyszłym roku mamy już kilka projektów m.in. sala gimnastyczna przy os. Pod Lipami. Mamy określone możliwości finansowe i ich nie przeskoczymy – przekonywał Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

W końcu Rada Miasta Poznania uwzględniła zwiększenie środków na przeprowadzenie remontu "balonu" przy SP69.

Pod koniec czerwca Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na modernizację lekkiej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego. Oferty nadesłały dwie firmy. Budżet na inwestycję wynosi 1 mln 810 tys. zł. Najdroższą ofertę w kwocie 1 949 550 zł złożyła spółka Ekspertis Budownictwo z Poznania, z kolei spółka Promet-Bin Borucki z Obornik za wyremontowanie "balonu" chce 1 712 406,37 zł i to najprawdopodobniej ta firma zrealizuję inwestycję. Wykonawca, który zostanie wybrany w przetargu będzie miał cztery miesiące na realizację zamówienia, tak więc inwestycja może zostać zrealizowana na początku przyszłego roku.


Komentarze (2)

18-07-2018 10:05:02
Mieszkaniec
Dobrze, ze nareszcie zaczyna się inwestować w infrastrukturę szkolną a nie tylko w strefę płatnego postoju. Przynajmniej dzieci będą miąły godne warunki do uprawiania sportu. Oby tak dalej.
17-07-2018 21:52:39
NAUCZYCIEL
Foligowski wielkim nieudacznikiem jest. Czas najwyższy przeskoczyć dyrektora skoro on nie może przeskoczyć.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: