Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Pieniądze przekazaliśmy w 2015 r. Do dziś się nie doczekaliśmy remontu" – co dalej z halą SP69? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Pieniądze przekazaliśmy w 2015 r. Do dziś się nie doczekaliśmy remontu" – co dalej z halą SP69?
27-11-2017 01:23   Janusz Ludwiczak
– W 2015 roku przeznaczyliśmy środki na remont hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 69. Jest gotowa dokumentacja. Do dnia dzisiejszego nie doczekaliśmy się – radna Lidia Dudziak zaapelowała do wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego o remont "balonu" na terenie Zespołu Szkół nr 8 przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Winklera.

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Oświaty i Wychowania poznańscy radni rozmawiali o projekcie budżetu miasta na 2018 rok w zakresie inwestycji szkolnych. Radna Lidia Dudziak zaapelowała do wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego o to, by w końcu została wyremontowana hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 69.

Pieniądze na remont hali przeznaczyliśmy w 2015 r. z budżetu miasta i w 2016 roku zapowiedziano środki na realizację remontu. Niestety do dzisiejszego dnia się nie doczekaliśmy. Jest gotowa dokumentacja. Kiedy w końcu doczekamy się remontu? – apelowała Lidia Dudziak, radna Miasta Poznania.

Odpowiedzialny za oświatę zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski wyjaśnia, że miasto stara się o zwrot 17 milionów złotych od Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach kosztów poniesionych za wdrożenie reformy oświaty, która weszła w życie z początkiem września.

Sukcesywnie remontujemy obiekty sportowe przy szkołach, godząc to z coraz większymi wydatkami związanymi z rządową reformą oświaty. Gdyby nie te koszty mielibyśmy szansę na remont hali – wyjaśnia wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Tzw. "hala balonowa", czyli polowa hala sportowa pod namiotem została zbudowana w 2005 roku. W obiekcie uczniowie mają nie tylko zajęcia wf, ale również kształcą się w kierunku akrobatyki i judo. Koszt inwestycji szacowany jest na 1 mln zł.

Radni z Komisji Oświaty i Wychowania zdecydowali, że na kolejnym posiedzeniu zgłoszą poprawki do projektu budżetu.

Jak udało nam się dowiedzieć mający większość w Radzie Miasta Poznania klub radnych PO zamierza zgłosić poprawkę, w której chce przeznaczyć 1,5 mln zł na remont "balonu" przy SP69.


Komentarze (14)

01-12-2017 14:55:52
M.Łazarz
Proszę nie pisać nieprawdziwych informacji "okazało się, że za te "nasze pieniądze" będzie wyremontowany dach w innej szkole."Nikt nie zabrał z budżetu pieniędzy na dach.W budżecie Miasta były środki na projekt remontu balonu i zostały one na ten cel przeznaczone i zrealizowane.W tym roku radni osiedlowi wspólnie z radnymi miejskimi zawnioskowali o środki na remont sali "balonu" w roku 2018.W październiku zapewniono radnych osiedlowych o zabezpieczeniu środków na w/w cel.
01-12-2017 11:09:32
rodzic
Pamiętam, jak dwa lata temu cieszyliśmy się, że są pieniądze na remont "balonu"-jednak okazało się, że za te "nasze pieniądze" będzie wyremontowany dach w innej szkole. Balon jest w opłakanym stanie, moje dziecko kilka razy w tygodniu ćwiczy tam od 7.10, balon dogrzewany jest dmuchawą, która -najprawdopodobniej -uruchamiana jest rano. Sparowana woda cieknie po ścianach. Latem ukrop i duchota. Warunki nie sprzyjające skupieniu się na treningach. Szkoda... Aha jest to SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO!
30-11-2017 21:19:21
As
Czasy rozwoju gospodarczego, rozwoju technologii, komunikacji, po kolejnej reformie szkolnictwa. KEN w polityce Państwa wyraźnie podkreśla jaką rolę odgrywa edukacja młodego człowieka. Jak kształtować tych młodych ludzi w oparciu o starannie dobrane programy edukacji, gdzie edukacja to nauka jak i wychowanie. Jaki wiec kierunek rozwoju przybiera budynek szkoły, w której kapie deszcz na głowę ucznia. Czy to prowokacja czy zachęta????? Oburzające! Decyzyjni widać że giną w dokumentach, formularzach, procedurach, których do końca nie rozumieją. Dajcie tym młodym przyszłym naukowcom, sportowcom, mistrzom Polski w wielu dziedzinach Godne warunki rozwoju i edukacji.
30-11-2017 19:51:23
Mikołaj
Biedne dzieci przez okres zimowy nie mogą ćwiczyć.Temperatura spada do -10 C na balonie .W takich warunkach się nie da.Pomyślcie przez chwile o tych biednych dzieciakach które nie mogą ćwiczyć ,a potem zaczynają na wiosnę zakwasami.Mam nadzieje ze nasze dzieci doczekają się wymarzonej hali sportowej .
30-11-2017 13:48:12
Rodzic
Wstyd że dzieci muszą trenować w takich warunkach
30-11-2017 13:28:48
Mama zawodnika
Wytrwale czekam na remont "balonu" od lat .Mam nadzieję ,że tym razem żadne przeszkody finansowe nie staną na drodze małym sportowcom do godnego trenowania.
30-11-2017 12:13:45
mama
Szkoda,że taka dyscyplina sportu jak akrobatyka jest pomijana na każdym kroku w Poznaniu! Mamy wiele utalentowanych dzieci i super trenerów,ale niestety warunki w którym przychodzi im trenować i często uniemożliwia to w ogóle trening są skandaliczne!Niech Poznań się tym w końcu zainteresuje!!!!!
29-11-2017 20:19:11
Rodzic
Mam dzieci w tej szkole i warunki jakie panują na balonie są skandaliczne!Zimą jest mróz,jak pada deszcz to balon przecieka,z kolei jak jest gorąco to na balonie jest straszny upał.Nie wiadomo co lepsze?!Nie wspominam już o szatniach!Nasze dzieci z zapałem trenują po kilka godzin dziennie,reprezentując nasze miasto na zawodach- wstyd i hańba,warunki są skandaliczne,często uniemożliwiające trening!!!
28-11-2017 10:24:32
ikraa
Niewygórowana cena za odnowienie obiektu na lata.Trawa na miejskim czy Malta z górką nawet tej kwoty nie zauważą, więc chyba warto :-) Zdrowie i pasje dzieci są dobrem ponadczasowym i bezcennym.
27-11-2017 22:33:03
M.Łazarz
Radni Osiedla wnioskowali o środki finansowe na remont sali ( balonu ) do radnych PO i otrzymaliśmy informację że środki na ten cel zostaną zabezpieczone w budżecie na rok przyszły.Dzisiaj na konsultacjach budżetu w Urzędzie Miasta także zgłosiłam wniosek o zabezpieczenie środków na remont.
27-11-2017 19:53:16
TRENER
Zapraszam szanownych radnych na trening w dniu w którym pada deszcz i jest około O stopni, po ścianach cieknie woda na hali, w magazynie i w szatniach. Ściany się sypią, tynk spada, drzwi nieszczelne. Przed Świętami organizujemy zawody dla dzieci serdecznie zapraszamy, o terminie powiadomimy. Serdecznie dziękuję Pani Lidii Dudziak za walką o znośne warunki na zajęciach dla dzieci.
27-11-2017 18:09:32
Olka
W takim mieście jak Poznań przyszli zawodnicy trenują w takich fatalnych warunkach ... Wstyd!
27-11-2017 13:55:03
W
W takich warunkach trenują przyszli mistrzowiecto skandaliczne
27-11-2017 09:12:50
ZM
To szkoła z pasją! Smutne niestety jest to, ze na wspieranie talentów w tym mieście, pieniędzy nie ma ... Miejmy jednak nadzieję, ze tym razem zdrowy rozsądek zwycięży i Prezydent pieniądze jednak znajdzie! Ścieżki rowerowe mogą chyba poczekać ... Ostatecznie nadzieja umiera ostatnia ...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: