Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Kasprowicza znów zamienił się w parking. Kierowca potrącił pieszą i był agresywny wobec radnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Kasprowicza znów zamienił się w parking. Kierowca potrącił pieszą i był agresywny wobec radnej
25-03-2018 21:32   Janusz Ludwiczak
W weekend przed Areną odbył się festiwal Food Trucków. Jednak wielu kierowców parkowało na terenach zielonych i alejkach w Parku Kasprowicza. Policja i Straż Miejska ukarała blisko 100 kierowców. Jakby tego było mało do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielne popołudnie. Jeden z kierowców wyrwał telefon osiedlowej radnej, która robiła zdjęcia zaparkowanych aut, na dodatek wyzywając ją i obrzucając obelgami. Co więcej prowadzący Renualt jadąc alejkami Parku Kasprowicza potrącił jedną z pieszych.

W sobotę i niedzielę przed halą Arena odbywał się V Festiwal Smaków Food Trucków, na który zjechało blisko 30 restauracji i barów na kółkach, serwujących posiłki z różnych krajów.

Jednak wiele osób, które przyjechało na tą imprezę samochodem postanowiła zaparkować w samym Parku Kasprowicza. Auta zaparkowane zostały na trawnikach i parkowych alejkach.

Ponad 100 aut zaparkowało na trawnikach i w alejkach parkowych. Kilkadziesiąt kolejnych zaparkowało na terenach zielonych przy okolicznych ulicach i na skrzyżowaniach. Zdecydowana większość bezkarnie. Impreza zaczęła się o 12, Straż Miejska przyjechała dopiero o 15:30. Prezydent Wiśniewski pisał wczoraj, że wystawiono 40 mandatów a pomimo tego strażnicy pozwolili sobie dzisiaj na ponad trzygodzinne spóźnienie – informuje Maciej Nowak, jeden z prowadzących profil Chcemy Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu na Facebooku.

Byłam z interwencją u Straży Miejskiej , głupota kierowców poraża. Na zwracane uwagi zdziwienie - jest impreza przecież muszę zaparkować. Patrole były, spisywały samochody ale docelowo trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu tymczasowym podczas imprez terenu parku. Radykalnie zmieni się to po remoncie ul. Jarochowskiego, ale do tego czasu "kierowcy" zniszczą park. Za chwilę wraca Targ Towarzyski i kolejne problemy z parkowaniem na Dolnym Łazarzu – odpowiada Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Na miejsce przybyła Straż Miejska i policyjna "drogówka". W sumie mandatami zostało ukaranych prawie 100kierowców.

W dwóch dniach blisko 100 kierowców popełniło wykroczenia na terenie Parku Kasprowicza. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę kierujący parkowali wokół hali widowiskowej Arena zastawiając przejścia dla pieszych, łamiąc zakazy ruchu i wiele innych, ale także wjeżdżali na teren Parku całkowicie ignorując regulamin parkowy. W obydwu dniach strażnicy interweniowali niestety dopiero po zgłoszeniach. Przyczyną jest brak wcześniejszej informacji o planowanych imprezach. Takie informowanie z wyprzedzeniem pozwalało do niedawna tak zaplanować służby patrolowe, ażeby nie dopuścić do takiej sytuacji. Niestety ktoś zapomniał o dobrej współpracy, która gwarantowała spokój i porządek na terenie Parku Kasprowicza. Część kierujących została ukarana mandatami na miejscu a część musi przyjść do siedziby SM i tam zostaną wszyscy ukarani. Łącznie w tych dwóch dniach strażnicy ukarali, bądź wystawili wezwania blisko 100 kierowcom – tłumaczy portalowi lazarz.pl Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Jakby tego było mało do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielne popołudnie. Jeden z kierowców wyrwał telefon osiedlowej radnej, która robiła zdjęcia zaparkowanych aut, na dodatek wyzywając ją i obrażając obelgami. Co więcej prowadzący Renualt jadąc alejkami Parku Kasprowicza potrącił jedną z pieszych.

Jeden z kierowców wyrwał telefon kobiecie robiącej zdjęcia jego zaparkowanego na trawie auta, zwyzywał ją, wsiadł do auta i potrącił w złości inną kobietę. Na miejsce przyjechała policja wezwana do tego zdarzenia. Pomimo, że była policją drogową nie podjęła absolutnie żadnych działań w stosunku do jeżdżących po parku i parkujących na trawie aut – zauważa Maciej Nowak, Chcemy Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu.

Udało nam się porozmawiać z poszkodowaną radną. Jak powiedziała nam Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz robiła ona zdjęcia w celu przekazania do Straży Miejskiej. W tym momencie skończyło się awanturą z właścicielami białego Renualt na poznańskich tablicach rejestracyjnych. Kobieta i mężczyzna zaatakowali ją rzucając obelgami i wulgaryzmami, wyrwany został również telefon radnej i rzucony na ziemię. Poszkodowana została również córka radnej.

Jak udało nam się również potwierdzić w Parku Kasprowicza doszło również do potrącenia pieszej.

Do sprawy będziemy wracać.

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: facebook/Chcemy Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu, Roman Modrzyński (33,34)

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Alejka zastawiona przez 25 aut"

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"

ZOBACZ TAKŻE: Miasto wspólnie z Targami planują wybudować parking wielopoziomowy na terenie torów łuczniczych

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (16)

26-03-2018 23:44:45
werserk
Takie właśnie penerskie kundle ujadają na ścieżki rowerowe itp. rozwiązania. Wszak polaczek za kierownicą to jest Pan i nikt mu nie będzie, do cholery, mówił co ma robić!!!
26-03-2018 23:41:43
werserk
Widać prawdziwych polaków-cebulaków za kierownicą. Wam się Europa marzy, ale wam bardziej świnie paść.
26-03-2018 22:45:18
paramido
Hipsterska impreza w penerskim stylu. Jednak winny nie jest organizator, ktory po prostu maksymalizuje zysk minimalizując koszty, a decydenci, którzy nie zabezpieczyli umowy i pozwolili na prowizorkę, bo „przecież bedzie dobrze”. Polska to taka kraina, gdzie co roku zaczynamy wszystko od zera, nie ma żadnych standardów. Nie martwmy się- do jesieni wszystko się unormuje, a od 2019 będziemy mogli spowrotem wylewać te same żale na FB...
26-03-2018 16:20:01
Arek
Impreza była komercyjna. Proszę Redakcję o ustalenie, jaki podmiot, jak osoba była organizatorem, jakie miała zobowiązania w umowie i ile zapłaciła za użytkowanie parku. Tego dnia kiedy swołocz rozjeżdżała parkowe alejki i trawniki, żeby się nażreć w parku obejrzałem parking przy Arenie od strony Reymonta (płatny) oraz parking w kwartale Chociszewskiego-Głogowska-Hetmańska-Kasprzaka - było mnóstwo wolnych miejsc.
26-03-2018 15:36:46
Elvira
@ Strażników też obowiązują przepisy: Każdy pojazd nielegalnie zaparkowany - musi zostać ukarany i tyle w temacie. Nie ma tłumaczenia w stylu "nikomu nie przeszkadza" itp...
26-03-2018 15:15:12
Janna
Zamknąć Arene i koniec jak się ludzie nie potrafią zachowywać, tylko halas i syf cały weekend. Powinni zamknąć to miejsce dla wszystkich prócz spokojnych spacerowiczów. Place zabaw wrzeszczących dzieci nieporadnych rodziców zburzyć - to nie miejsce do biegania i hałasowania!
26-03-2018 14:54:30
Negatyw
@ albańczyk: Mylisz się jak zwykle. Ty generalnie jesteś jedną wielką forumową pomyłką...
26-03-2018 11:53:00
Strażników też obowiązują przepisy
Nie mogę z tego straż miejska wystawiała mandaty bo owszem zakaz był ale samochody nikomu nie przeszkadzały natomiast ja z wózkiem nie mogłem się przecisnąć po chodniku bo pojazd straży tak był zajęty swoją pracą że zapomnieli sobie wypisać mandat za źle parkowanie w niedozwolonym miejscu oraz nie zachowanie 1,5m odstępu nie będąc pojazdem uprzywilejowanym w danym momencie tyle w temacie niech każdy patrzy na siebie zamiast pouczać innych
26-03-2018 11:28:00
jan
MOŻE NAPISZECIE O TYM, ZE "organizator" tego tzw "Festiwalu" NIE ZAPEWNIŁ WYSTARCZAJĄCEJ liczby ŚMIETNIKÓW i wszędzie walały sie śmieci!!!
26-03-2018 11:27:06
prawda
BYŁO PEŁNO miejsc do zaparkowania na betonie dookoła areny... ale z niewiadomych przyczyn nie można tam było wjechać...
26-03-2018 11:26:09
Negatyw
@ albańczyk: Ja byle czym nie jeżdżę. Nie bywam też na takowych imprezach. Ty, to na 100% nasz forumowy pajac.
26-03-2018 10:57:10
mieszkaniec
Dlaczego na Cytadeli już tak nie ma? Bo tam ochrona z imprezy wewnątrz Cytadeli stoi na wjazdach i nie dopuszcza parkowania na trawie. W parku Kasprowicza mają stać policjanci i strażnicy i pilnować wjazdów? Imprez w Arenie jest z 50 rocznie. Kto za to zapłaci? Jak będą stali to ci kierowcy pojadą na chodniki Łazarza - tam już nikt ich ścignie bo mundurowi będą w parku. Poza tym w artykule jest że straż 100 kierowców dorwała, a ile policja? Ni za tym ni po tym, ale Arena ma brak parkingu i brak pomysłu. Radni może by zadbali o parking, bo imprez czy to w Arenie czy w parku nie będzie raczej mniej.
26-03-2018 09:14:52
albańczyk
Festiwal beki na arenie. Nie rozumiem jednak jak służby mogą tłumaczyć, że nie wiedzieli o imprezie xd. Zapewne syf zostawiony na arence będzie jeszcze się walał przez tygodnie. Wydaje mi się, choć oczywiście mogę się mylić, że kierowcą Renault był użytkownik @negatyw. Nasz forumowy frustrat.
26-03-2018 07:50:01
Gryyy
Zamówić lawety i ich wszystkich wywieść.
26-03-2018 07:05:17
Elvira
Nie wiecie co robić? To polecam lekturę wątku "mistrzowie parkowania" na forum Batorego. Google Wam pomoże. Znajdziecie tam pouczającą fotorelację.
26-03-2018 00:08:18
MTP
BRAWO MTP !!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: