Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"
30-03-2016 08:14   Janusz Ludwiczak
Powracamy do sprawy rozjeżdżania Parku Kasprowicza przez kierowców, którzy przyjechali na koncert Bajmu w Arenie. Auta parkowane były na dopiero co wyremontowanych alejkach, ale również na trawnikach na terenie całego parku. Wiemy już, że Straż Miejska wystawiła zaledwie... dwa mandaty.

Przypomnijmy. W niedzielę wieczorem, 13 marca Park Kasprowicza był zastawiony dziesiątkami samochodów. Auta zaparkowane były na alejkach przy pływalni oraz równolegle wzdłuż ul. Jarochowskiego. Po brzegi wypełniony był również parking przy ul. Reymonta, ale również tutaj kierowcy parkowali na trawnikach i ścieżkach dla pieszych! Kierowcy parkowali również na dopiero co wyremontowanych alejkach w Parku Kasprowicza. Inwestycja, która została zrealizowana dopiero trzy miesiące temu kosztowała budżet Rady Osiedla Św. Łazarz, a tym samym mieszkańców Poznania ponad 210 tys. zł. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń od Państwa w tej sprawie. Mieszkańcy informowali nas również, że Straż Miejska bagatelizowała problem: "My nie możemy nic zrobić, kierowcy muszą gdzieś parkować" - słyszeli w odpowiedzi po wykręceniu numeru Straży Miejskiej 986. M.in. po naszej interwencji na miejsce zostały skierowane patrole municypalnych i radiowozy drogówki. Więcej na ten temat w artykule: Park(ing) Kasprowicza.

Sprawę tą podczas ostatniej sesji poruszyli poznańscy radni.

Chciałbym zapytać ile było zgłoszeń, ile kierowców zostało ukaranych mandatem. Czy miasto rozmawia z organizatorami imprez, by w ramach biletu wstępu na daną imprezę można było podróżować za darmo komunikacją miejską, tak jak ma to miejsce w przypadku meczów czy obchodów Chrztu Polski – zapytał podczas sesji Tomasz Wierzbicki, Radny Miasta Poznania.

Kiedyś już zgłaszałam sprawę, straż miejska poinformowała mnie, że nie otrzymali żadnego zgłoszenia. W sobotę byłam na meczu koszykówki, Arena była zastawiona cała samochodami. Jak miasto widzi rozwiązanie tego problemu? Co można z tym zrobić. Barierki? Na teren Parku Kasprowicza nie można wjeżdżać samochodem, trzeba coś z tym zrobić! – dodała radna Lidia Dudziak.

Radnym odpowiedzi udzielili już zastępcy prezydenta Poznania - Mariusz Wiśniewski, odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo i Straż Miejską oraz Arkadiusz Stasica, odpowiedzialny m.in. za sport i POSiR.

Zadaniem strażników było utrzymanie drożności drogi przeciwpożarowej od ul. Wyspiańskiego. Po właściwym zabezpieczeniu tej drogi, podjęli oni czynności prewencyjne wobec osób przebywających w najbliższej okolicy. W wyniku zgłoszeń mieszkańców w rejon Areny skierowano dodatkowy patrol, jednakże skala naruszeń przepisów związanych z parkowaniem samochodów była zbyt duża, aby można było w sposób konstruktywny im przeciwdziałać. Mandatami ukarano 2 osoby – tłumaczy radnemu Tomaszowi Wierzbickiemu wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Brak parkingu w pobliżu hali widowiskowo-sportowej Arena jest niewątpliwie problemem, który wymaga wypracowania rozwiązań, umożliwiających korzystanie z Areny bez niszczenia otaczającej ją zieleni i infrastruktury parkowej. Poznańskie Ośrodku Sportu i Rekreacji planują uporządkowanie terenu od ulicy Wyspiańskiego i zorganizowanie przy wjeździe od ul. Reymonta strefy parkowania. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Poznania na 2017 r. wpisana jest pozycja zakupu i instalacji systemu parkingowego – odpowiada Arkadiusz Stasica, zastępca prezydenta Poznania na zapytanie radnej Lidii Dudziak.

W ubiegły poniedziałek, 21 marca odbyło się wspólne spotkanie komendanta Straży Miejskiej z przedstawicielami POSiR i Areny, Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Rady Osiedla Św. Łazarz.

Podczas spotkania ustalono, że POSiR odpowiedzialny będzie za zabezpieczenie wjazdu na teren Parku Kasprowicza od strony ul. Wyspiańskiego oraz drogi dojazdowej do hali od ul. Reymonta. Dodatkowo przy alejkach prowadzących do parku zamontowane zostaną znaki zakazu wjazdu. Jak się okazało Straż Miejska nie mogła ukarać kierowców, gdyż jak wskazał komendant Waldemar Matuszewski "brakowało znaków zakazu wjazdu na teren Parku Kasprowicza".

Za zabezpieczenie wjazdów w pozostałej części Parku Kasprowicza odpowiedzialna ma być Straż Miejska. Podczas większych imprez w Arenie mają pojawiać się dodatkowe patrole Straży Miejskiej. Ponadto nasadzone mają zostać krzaki i inne "zielone" bariery architektoniczne.

Dodatkowo na czas trwania koncertów w Arenie organizowany będzie tymczasowy parking na ok. 200 aut na terenie pasa komunikacyjnego wokół hali, jego organizacją zajmie się POSiR.


Komentarze (13)

25-03-2017 12:17:08
Sceptyk
Współczesna dzicz!
01-04-2016 07:29:46
Jan
Panie Matuszewski, czytając Pana wypowiedź, uważam, że zamiast pisać sprostowania, powinien Pan napisać rezygnację ze swojego stanowiska... Jeśli dla Pana głównym problemem jest pomylenie przez redaktora znaku "zakaz wjazdu" ze znakiem "zakaz ruchu", a największe obawy ma pan o kierowców, którzy mogli nie zapoznać się z regulaminem parku, to jest to jasny dowód na to, że w podległej instytucji panuje kultura "nie da się". A skoro nie da się, to znaczy, że w obecnym kształcie jesteście niepotrzebni.
01-04-2016 06:21:43
Negatyw
I dlatego ludzie wzięli inicjatywę w swoje ręce. Na Piątkowie, sami faszerują opony gwoździami parkującym na kretyna (koperty ppoż i łuki zakrętów) :-) Lepiej opony, niż psom kiełbasy - co było sporym przegięciem.
31-03-2016 21:16:17
Tomek
Swoim komentarzem Pan Komendant utwierdził mnie w przekonaniu, iż ta instytucja jest zbędna w naszym mieście.
31-03-2016 16:47:52
JS
Po przeczytaniu komentarza szefa nierobów pozostaje mieć nadzieję, że 10 kwietnia wystawione zostaną trzy mandaty, a strażnicy, zwłaszcza ci z nadwagą, których nie brakuje, będą pilnować, by buractwo nie rozjeżdżało parkowych alejek i trawników.
31-03-2016 15:39:31
straż miejska
Odnosząc się do artykułu Pana Janusza Ludwiczaka „Park(ing) Kasprowicza: strażnicy miejscy i ochroniarze mają pilnować, by nie wjeżdżały samochody” uprzejmie informuję, że w relacji dziennikarza ze spotkania w dniu 21.03.br. w czasie którego ustalano tryb postępowania w czasie trwania imprez masowych na terenie Areny wdarły się nieścisłości, które poniżej doprecyzowuję: 1. Wjazd „pod Arenę” będzie otwarty dla uczestników imprezy masowej i jej organizatorów. Ochrona obiektu będzie zabezpieczała wjazd dla ok. 150-200 pojazdów na podstawie biletów wstępu na imprezę oraz wykazu pojazdów organizatorów. Nie będą wydawane przepustki czy identyfikatory. 2. Nie będą montowane znaki zakazu wjazdu. 3. W czasie spotkania wskazałem, że w kilku miejscach niezbędne jest lokalizacja znaków zakazu ruchu, gdyż obniżony krawężnik chodnika może sugerować możliwość wjazdu samochodów na alejki spacerowe. Sam regulamin parku może być mało czytelny dla kierowców. Strażnicy miejscy nie mogą interweniować w sytuacji popełniania wykroczenia drogowego polegającego na wjeździe pojazdu za znak zakazu wjazdu, czyli w związku z tzw. „jazdą pod prąd”, więc nie mogło być mowy o lokalizacji tego rodzaju znaków drogowych. Fakt obowiązywania regulaminu parku, niestety, nie dla wszystkich jest wystarczająco czytelny. Faktycznie nie prosiłem Pana Ludwiczaka o autoryzację moich wypowiedzi, lecz nie sądziłem, że jasne sformułowania będą wymagały prostowania, co niniejszym czynię. Następna duża impreza planowana jest w Arenie w dniu 10.04. i będą przygotowane ze strony SMMP odpowiednie środki do jej zabezpieczenia i reagowania na ewentualne popełnione wykroczenia w rejonie parku Kasprowicza. Ze zdarzenia z 13.03.br. wyciągnęliśmy wnioski. Waldemar Matuszewski Komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania
31-03-2016 12:01:46
morlock
Całe dwa mandaty, hmm.To wynalazek blokady na koło odszedł w zapomnienie czy może nikomu nie chce pracować po godzinach? Za "pińć czecia kóńcz robotę, p***ol szefa i robotę". Nie dziwię się osobom optującym za rozwiązaniem tworu generującego koszty przy minimalnym pożytku dla społeczeństwa.
31-03-2016 10:47:18
M.
Na razie żadne znaki nie zostały postawione - czy to znaczy, że możemy śmigać samochodami po Parku Kasprowicza kiedy przyjdzie nam na to ochota??? Komendantowi Matuszewskiemu podpowiadam "Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do uźytku publicznego niszczy lub uszkadza roś›linność albo depcze trawnik lub zieleniec lub teź dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzę™ta znajdują…ce się pod jego nadzorem,podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany."
30-03-2016 22:17:01
Hania
Pan komendant Matuszewski raczy sobie chyba zartowac z normalnych ludzi czy co ????!!! "Straz Miejska nie mogla ukarac mandatami kierowcow poniewaz brakowalo znakow zakazu wjazdu na teren Parku Kasprowicza". To sa jakies zupelne jaja ! Zawsze wiedzialam, ze do parku sie nie wjezdza samochodami, to jest przeciez oczywiste, nie rozumiem o co panu komendantowi chodzi ? czy rzeczywiscie pan komendant ma nas wszystkich za idiotow i idiotow kierowcow usprawiedliwia brakiem znakow zakazu wjazdu na teren parku ???!!! Podobnej bzdury chyba sie nie znajdzie szybko. Jesli tacy ludzie zarzadzaja Straza Miejska to naprawde trzeba zbadac im poziom inteligencji zanim posadzi sie na wysoki stolek. Wiadomo, ze parkow sie nie wjezdza samochodami, ktore nie sa do tego upowaznione. Ja to wiem i kazdy, inny, normalny z mozgiem pracujacym czlowiek wie. Znaki sa niepotrzebne. Nastapilo lamanie prawa i regulaminu parku przez kierowcow i pan Komendant nie powinien usprawiedliwiac totalnej niewiedzy swoich podwladnych ze Sluzby Miejskiej, ktorzy powinni znac przepisy, ze w parku sie nie parkuje. Gdzie my zyjemy, to jakas paronoja totalna. Czy w Polsce nareszcie zaprzestanie sie tak idiotycznych tlumaczen kompletnej niekompetencji pracownikow w tym przypadku pracownikow ochrony porzadku publicznego - Strazy Miejskiej ?
30-03-2016 22:07:32
Jacek z Wyspiańskiego
Wyobraźcie sobie na środku placyku przed dawnymi kasami Areny, stoją na tych dziurach 3 fotele, a w nich - w środku w samych gaciach ten "mors" Jaś....ak a z boków jego zastępcy. To byłaby kwintesencja tego w co zamieniają nasze miasto. Czyste menelstwo!!! I najbardziej boli to, że normalny poznaniak musi na tą postępującą degradację codziennie patrzeć w poczuciu bezsilności. No bo jak policja i straż nie mogą, to kto k...a może???!!!
30-03-2016 22:06:58
mieszkaniec
To nawet nie jest śmieszne to jest żałosne! Uważam, że Rada Osiedla powinna wystąpić do Miasta / Straży Miejskiej o pokrycie szkód wyrządzonych przez tych motodrani, może jak by ktoś materialnie beknął za takie działanie tej nieudolnej służby, to przyszedł by czas na prawdziwą reformę tej jednostki lub zapadła by decyzja o rozwiązaniu tych nieudaczników / nierobów.
30-03-2016 19:42:19
banban
Żałosne! Tak działają nasze służby miejskie. Rozwiązać straż miejską,bo szkoda naszych pieniędzy na ich nicnierobienie.
30-03-2016 10:16:00
Tomek
Tych dwóch pechowców to Piszczyk naszych czasów.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: