Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczestnicy wydarzeń Czerwca`56 spotkają się z mieszkańcami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczestnicy wydarzeń Czerwca`56 spotkają się z mieszkańcami
24-06-2017 05:33   Janusz Ludwiczak
W sobotnie popołudnie na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej odbędzie się piknik sąsiedzki "(nie)Zwyczajni 56", podczas którego będzie można spotkać się z uczestnikami i świadkami wydarzeń Powstania Poznańskiego Czerwca 1956.

Otwarta Strefa Kultury oraz Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz zapraszają mieszkańców na piknik sąsiedzki "(nie)Zwyczajni 56".

Zapraszamy na skwer przy ul. Małeckiego, aby spotkać się z uczestnikami Poznańskiego Czerwca 56. Naszymi gośćmi będą m.in. pani Aleksandra Banasiak - pielęgniarka ze szpitala im Raszei, która opatrywała rannych uczestników, pani Agnieszka Kozłowska-Siejek oraz pan Jerzy Majchrzak - mieszkaniec Łazarza z ulicy Łukaszewicza, ranny podczas wydarzeń. Dla uczestników przewidujemy poczęstunek, będzie też muzyka akordeonu i czytanie wierszy –zapowiada Roman Modrzyński ze Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz.

Chcemy zaprosić uczestników wydarzeń Czerwca 56 roku, porozmawiać o tamtym dniu, co ten dzień zmienił w ich życiu. Często bywa tak, że przechodzimy koło siebie, mówimy dzień dobry nie wiemy kto nosi jaką historię. Może być tak i bywa że nasi sąsiedzi to uczestnicy ważnych wydarzeń dla Poznania czy Polski. Nie planujemy przemówień, wykładów chcemy poznać bohaterów, którzy być może żyją obok nas – dodaje Agnieszka Szablikowska-Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

Piknik sąsiedzki odbędzie się w ramach głównych obchodów 61. rocznicy wydarzeń Czerwca 1956. Początek w sobotę o godz. 16:00.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: