Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ulicach stanęły stojaki rowerowe - mają na celu również uniemożliwienie parkowania na chodnikach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ulicach stanęły stojaki rowerowe - mają na celu również uniemożliwienie parkowania na chodnikach
13-07-2016 08:21   Janusz Ludwiczak
Lodowa przy Rynku Łazarskim, Kasprzaka przy Morawskiego, Wyspiańskiego przy Głogowskiej - między innymi w tych miejscach pojawiły się stojaki, na których rowerzyści będą mogli pozostawić swoje jednoślady. Stojaki mają również za zadanie uniemożliwienie parkowania samochodów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Stojaki rowerowe pojawiły się z inicjatywy Rady Osiedla Św. Łazarz. Pierwotnie na ulicach miało pojawić się 40 słupków zabezpieczających przed parkowaniem.

Po spotkaniu w ZDM dowiedzieliśmy się, że miasto odchodzi od słupkowania, gdyż za duże są koszty utrzymania zadania. Zaproponowano nam, by zamiast tego zamontowane zostały stojaki rowerowe, które też ograniczą parkowanie – mówiła w trakcie kwietniowej sesji Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Decyzją łazarskich radnych na ul. Lodowej ul. Lodowej przy bibliotece, na Skwerze im. Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski), przy skrzyżowaniu Gąsiorowskich i Głogowskiej, Małeckiego i Kanałowej, Kasprzaka i Morawskiego, Wyspiańskiego i Chełmońskiego, Wyspiańskiego i Głogowskiej, a także przy zbiegu ulic Łukaszewicza i Calliera - przy Szkole Podstawowej nr 9 ZDM zamontował łącznie 23 stojaki rowerowe, na które Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała ponad 8 tysięcy złotych.

Podczas montażu słupków wystąpiły jednak pewne problemy.

Na ulicy Lodowej mieszkańcy nie pozwoli zamontować stojaków, jak twierdzili tu zawsze parkowano. Trzeba było wezwać Straż Miejską. Nigdy w tym miejscu nie było miejsc postojowych, jest to chodnik. Z kolei na ul. Wyspiańskiego doszło do kradzieży jednego ze słupków, straty oszacowano na 300 złotych – zaznacza Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (4)

24-07-2016 12:42:45
Mieszkanka
Wszystko pieknie...ale jak dla mnie odbieranie miejsc parkingowych ktorych i tak jest bardzo malo jest kiepski... Mieszkancy rynku lazarskiego musza czasem czekac bardzo dlugo zeby zwolnilo sie jakies miejsce, szczegolnie w soboty ... ,,placyk" przy bibioltece byl miejscem ktore czesto bylo jedynym gdzie mozna bylo stanac, a nie sadze zeby az tak wadzily tam komus samochody..sama nie mam auta ale mam oczy i widze ile czasu sasiedzi czekaja na miejsce....moze warto pomyslec zeby zamiast brudnego zielonego skwerku na ktorym przez cale dnie przesiaduja bezdomni.. Pijac, spiac i smiecac..zrobic parking dla mieszkancow.
14-07-2016 09:18:19
M.Łazarz
Stojaki zakupione ze środków Rady Osiedla zostaną wg ustaleń z RO ustawione przez ZZM do końca lipca przy przychodni Kasprzaka, przy Kręgu ,na Matejki ,......
14-07-2016 08:09:09
morlock
Kaśka ma świętą rację. Gdy starszą, niedowidzącą osobę przywiozłem do Kręgu jakiś magik przypiął rower do poręczy tak że kierownica wystawała spomiędzy prętów na schody stanowiąc zagrożenie nie tylko dla "mojego" dziewięćdziesięciolatka. Też mam nadzieję że Administracja po zakończeniu termostyropianizacji czyli usunięciu rusztowań rozwiąże problem parkowania rowerów jakimiś sensownymi stojakami. Przy placówkach medycznych Kasprzaka/Bogusławskiego też makabra, lepiej autem, "z buta" niż rowerem ale tam chyba potencjalne stojaki są w gestii ZDM?
13-07-2016 22:52:08
Kasia
Miło jakby takie stojaki powstały też przy Kręgu, przy Poradni na Kasprzaka, przy Centrum Alergologii, tam nie ma do czego przyczepić roweru. Na przykład przy Kręgu rowery wiszą czasem na znakach drogowych, przy ławkach, przy cienkich drzewach.. gdzie tylko można. Mimo licznych próśb Administracja Osiedla Łazarz, nie stawia stojaków. Czy to naprawdę taki ogromny koszt?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: