Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za ponad 371 tys. zł wyremontują chodniki na Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za ponad 371 tys. zł wyremontują chodniki na Kasprzaka
04-07-2016 07:47   Janusz Ludwiczak
Dwa lata temu przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka. Teraz przyszedł czas na chodnik po drugiej stronie ulicy. Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na wymianę nawierzchni chodnika po stronie zachodniej ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Do przetargu stanęło w sumie 6 firm. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 15 października na zrealizowanie inwestycji.

Pod koniec 2014 roku przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała w sumie 256 846,35 złotych i została sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Teraz przyszedł czas na stronę zachodnią. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu nawierzchni chodnika w ulicy Kasprzaka na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Niegolewskich - strona zachodnia oraz usługi związane z wykonywanymi robotami budowlanym.

Do przetargu stanęło w sumie sześć firm. Najwyższa oferta opiewała na kwotę 430 038,63 zł. Przetarg wygrało konsorcjum firm: Infrakom Kościon i Infrakom sp. z o.o., które zrealizują inwestycję za kwotę 371 615,96 złotych brutto. Zamówienie objęte jest 72-miesięczną gwarancją. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 15 października na zrealizowanie inwestycji.

Ponadto w tym roku rozpocznie się remont chodnika wraz z nasadzeniem zieleni na ul. Chociszewskiego. Na ten cel Rada Miasta Poznania przekazała w grudniu ubiegłego roku blisko milion złotych w ramach tegorocznego budżetu.


Komentarze (3)

04-07-2016 22:40:16
mieszkaniec
Prosimy o słupki, chodniki dla pieszych a samochody niech sobie na jezdni zostawiają.
04-07-2016 11:47:34
Ostatni normalny
już teraz proszę i apeluję do zarządców i wykonawcy: ZRÓBCIE NIŻSZY KRAWĘŻNIK W MIEJSCU, GDZIE BĘDĄ MIEJSCA POSTOJOWE. Po remoncie pierwszej strony krawężniki są tak wysokie, że aż strach podjeżdżać autem.
04-07-2016 09:37:56
poznaniAnka
Czegoś tu nie rozumiem. Remont chodnika po stronie zachodniej będzie o prawie 115 tys. zł droższy? No chyba, że ZDM zamiast kostki brukowej położy eksluzywne płyty chodnikowe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: