Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowy chodnik na Kasprzaka znów został rozkopany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowy chodnik na Kasprzaka znów został rozkopany
27-04-2016 08:14   Janusz Ludwiczak
Półtora roku temu za ponad ćwierć miliona złotych przeprowadzono remont chodnika na ulicy Kasprzaka. Tymczasem w ubiegłym tygodniu został on rozkopany ze względu na budowę przyłącza energetycznego.

Pod koniec 2014 roku przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała w sumie 256 846,35 złotych i została sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

W lutym nowy chodnik został rozkopany, ze względu na budowę przyłącza energetycznego do nowego osiedla mieszkaniowego, które powstał na terenie dawnej fabryki rowerów Inventia (na którym znajduje się również dyskont sieci Netto).

Z kolei we wrześniu ubiegłego roku po remoncie części chodnika na ul. Kasprzaka pozostawiono nie uzupełnioną nawierzchnię o szerokości ok. pół metra, zarzuconą piaskiem. Po naszej publikacji inwestor budujący osiedle mieszkaniowe w dawnej fabryce rowerów rozpoczął remont chodnika aż do skrzyżowania z ul. Sczanieckiej.

Nowy chodnik na Kasprzaka coś nie ma szczęścia. Wykonawca, Zakład Drogowo-Budowlany Kaszkowiak sp. j ze Skórzewa będzie musiał jednak dokonać poprawek przeprowadzonego przez siebie remontu.

Sypią się płytki, w niektórych miejscach chodnik porośnięty jest trawą. Remont nie został dobrze przeprowadzony, dlatego wykonawca w ramach gwarancji będzie musiał dokonać poprawek. Firma zapewniła nas, że nastąpi to do końca marca – mówiła w grudniu Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jak widać zamiast naprawy chodnika doczekaliśmy się kolejnej budowy przyłącza energetycznego.


Komentarze (1)

27-04-2016 11:45:49
przemek
Przy budynkach o numerze 11 i 13 chodnik był rozbierany już około 12 razy w różnych miejscach. Był tydzień, że codziennie był rano rozbierany, a wieczorem składany z powrotem. Niestety z każdym kolejnym razem powierzchnia jest coraz bardziej nierówna, kostki pocięte na pół, a w niektórych miejscach w ogóle ich nie ułożono z powrotem (np. koło wejścia do budynku nr 11). To wielka farsa raz, że wszystkie te działania wykonywane są chaotycznie, losowo i nieskończoną ilosc razy, zamiast raz a dobrze, a po drugie nikt nie sprawdza stanu chodnika po odtworzeniu nawierzchni - którą robią firmy specjalizujące się w kładzeniu kabli, rur, a nie chodników. Odchodzi straszna prowizora, nie dziwię się, że w tym kraju nie robi się chodników z asfaltu, bo byłby już cały w łatach i dziurach.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: