Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odcinek 4: Łazarski paraliż
I mamy od 3 czerwca paraliż komunikacyjny na Łazarzu, a ostrzegałem na stronach Łazarskiego Internetowego Informatora Dzielnicowego, że Łazarz będzie sparaliżowany.
I zaczęło się w pierwszą sobotę czerwca. Rano, od godziny 5 zniknęło z naszego Łazarza aż sześć linii tramwajowych (nr 1, 5, 7, 8, 14, 18). Zastąpiły je trzy "wahadła" i "za tramwaj". Ale nie spodobało się to mieszkańcom Poznania i pasażerom MPK. No tak, ale tak to jest jak nie śledzimy mediów, lub nawet nie czytamy żółtych ogłoszeń na przystankach czy też nie czytamy tablic ze szczegółową trasą w pojazdach. Odnoszę wrażenie, że grozi nam funkcjonalny analfabetyzm. Pomijam już to, że co trzeci rodak nie rozumie instrukcji obsługi czy to pralki czy lodówki, ale żeby nie czytać podstawowych rzeczy? Nie każe śledzić dokładnie rozkładów jazdy, choć przydałoby się, bo ile razy widzę oburzenie Poznaniaków, przy okazji zmiany rozkładu jazdy z zimowego na letni. Ludzie kochani, wystarczy przecież tylko spojrzeć w rozkład jazdy, od kiedy jest on ważny. Dla nie wiedząch pod logo MPK znajduje się data ważności rozkładu.
Wracając do tematu. Na czym to ja skończyłem, a no tak, na tym, że Poznaniacy, nie czytają rozkładów i ogłoszeń. Dobiło mnie kompletnie zirytowanie pasażerów (zarówno starszych jak i zupełnie młodych ludzi), którzy potrafili wyzywać motorniczych od najgorszych. A oni są przecież Bogu winnymi. Irytują mnie naprawdę tacy funkcjonalnie anafalbetycznie ludzie. Czy umieją oni w ogóle czytać. Media podawały co najmniej dwa tygodnie na przód, o tym, że czeka nas remont skrzyżowania Głogowskiej i Hetmańskiej. OK, rozumiem, że nie każdy ma czas na czytanie gazet, słuchanie radia, oglądanie telewizji czy śledzenie portali internetowych. Ale, czy problemem stanowi czekając na tramwaj przeczytać ogłoszenia i komunikaty o zmianach tras. MPK, przecież nie przygotowało ich w postaci wizytówek, lecz w formacie prawie, że plakatów. Po za tym informacje o utrudnieniach rozklejała w tramwajach jedna z poznańskich gazetowych redakcji.
Narzekamy na remont, jaki obecnie trwa na Łazarzu. Owszem człowiek może i jest najbardziej narzekającą istotą na tym globie (zwłaszcza przy zmianach pogody: jak zimno to nie dobrze, jak jest ciepło to jeszcze gorzej). Czy nie warto myśleć optymistycznie? Owszem, może i jesteśmy narodem pesymistycznym, ale czas to zmienić. Po co tyle nerwów. Musimy troszkę pocierpić, aby było lepiej, czego przykładem był remont Ronda Starołęka czy zeszłoroczna przebudowa Ronda Śródka.
Mam nadzieję, że narzekania pasażerów i kierowców pomału się skończyły, bo już chyba przyzwyczailiśmy się do paraliżu komunikacyjnego.
Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Państwu cierpliwości, a tym, którzy chcą uniknąć narzekania radzę spełnić dwie rzeczy: po pierwsze - dobrze śledzić ogłoszenia i komunikaty na przystankach, a dla kierowców - uważnie czytać znaki drogowe; po drugie - wyjechać pół godziny wcześniej do osiągniętego celu, bo przecież punktualność to cecha Bogów, a zawsze może już nie koniecznie "wypaść" tramwaj, ale niech to kogoś spotkamy na ulicy, itd.


W kolejnym odcinku:
Nasze święto, po raz 17sty.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: