Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

In aeternam rei memoriam - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
In aeternam rei memoriam
01-06-2008 01:23   Janusz Ludwiczak
Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki poświęcił odnowiony kościół Matki Boskiej Bolesnej. Odsłonięta została też tablica budowniczego świątyni – ks.Jana Lewickiego.

W sobotę Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki poświęcił odnowiony kościół Matki Boskiej Bolesnej. Od 2005 roku świątynia przechodziła gruntowne renowacje. Przez minione cztery lata przeprowadzono kapitalny remont wieży wraz z wymianą hełmu – budowla groziła zawaleniem, wymieniono ogrzewanie i posadzkę, odnowiono elewację całego kościoła wraz z ogrodzeniem. Nowej fasady doczekała się plebania. Świątynia doczekała się też nowego oświetlenia wewnętrznego, a w nocy kościół jest podświetlony dzięki zainstalowanej iluminacji.
Remonty nie byłyby możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie ks.Eugeniusza Antkowiaka – proboszcza, Marii Strzałko – Miejskiego Konserwatora Zabytków, miasta Poznania i Rady Osiedla Świętego Łazarza, która także przyczyniła się do przeprowadzonych inwestycji.
O wszelkich renowacjach przeprowadzonych w kościele piszemy TUTAJ.

Podczas mszy świętej w intencji mieszkańców odsłonięta została tablica budowniczemu łazarskiej świątyni – Księdzu Prałatowi Doktorowi Janowi Lewickiemu.

Uroczystość rozpoczęła także XIX Dni Łazarza. Oficjalnego otwarcia z przecięciem wstęgi jednak nie było, gdyż tegoroczne dni mają charakter religijno-patriotyczny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: