Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Matejki doczeka się remontu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Matejki doczeka się remontu
15-10-2010 01:43   Janusz Ludwiczak
W przyszłym roku doczekamy się remontu chodników na ulicy Matejki.

Remont chodników zostanie przeprowadzony na odcinku od skrzyżowania ulic Kasprzaka, Niegolewskich i Matejki do wysokości ulicy Wyspiańskiego.

Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki staraniom Rady Osiedla Świętego Łazarza, która zaproponowała to zadanie Zarządowi Dróg Miejskich w ramach planu rzeczowo-finansowego (czyli budżetu) na 2011 rok.

100 tysięcy złotych na remont chodników w ciągu ulicy Matejki zostanie przeznaczonych ze środków Osiedla Świętego Łazarza. Resztę dołoży Zarząd Dróg Miejskich.

Poprzedni remont na ulicy Matejki miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy pomiędzy ulicami Berwińskiego, a Konopnickiej drogowcy wymieniali przez miesiąc nawierzchnię. Natomiast dwa lata temu w ramach przygotowań do konferencji klimatycznej wymienione zostały stare płyty chodnikowe na nową kostkę brukową na odcinku od Wyspiańskiego do wysokości ulic Konopnickiej.

W piątek powinna też zakończyć się też przebudowa ulicy Lodowej. Więcej w artykule: Remont na Lodowej dobiega końca.


Komentarze (4)

20-10-2010 09:36:23
klyf
Czy będzie to wyłącznie remont chodnika, czy również zostaną zasadzone drzewa? W ciągu kilku ostatnich lat zostały wycięte niemal wszystkie drzewa na Matejki między Wyspiańskiego a Limanowskiego.
15-10-2010 23:38:38
kaśka
Ja wolę nową kostkę niż archaiczny stary chodnik. Natomiast zostawiłabym te małe kostki brukowe, wystarczy tylko wyrównać podłoże. Ale cóż skoro do dziś nie zrobiono nic z kostką brukową na Starym Rynku, gdzie można idąc na wysokich obcasach wykręcić sobi e nogę to czego mamy spodziewać się po Matejki?
15-10-2010 22:50:16
TOMI
Akurat ten chodnik przy kościele św. Anny nie powinien być wogóle zmieniany, to zapewne ostatni fragment chodnika na Lazarzu ze starymi płytami i kostkami granitowymi . Idealnie współgra z architekturą kościoła. Bardzo pilne jest wykonanie chodnikow na całym górnym Lazarzu - Chełmońskiego, Grottgera,Kossaka itd. to jeden tor przeszkód.
15-10-2010 13:21:40
wolf
Na pewno konieczne są remonty chodników na górnym Łazarzu, na dolnym już na prawie wszystkich ulicach są nowe chodniki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: