Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Winklera powstaje "szkolny ogród Poznania" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Winklera powstaje "szkolny ogród Poznania"
01-12-2015 08:37   Janusz Ludwiczak
Przy budynku Zespołu Szkół nr 8 - Szkoły Podstawowej nr 69 i Gimnazjum nr 53 prowadzone są prace związane z nasadzeniem nowej zieleni - kwiatów, krzewów i drzew. Szkoła została jednym z pięciu laureatów w konkursie "Szkolne Ogrody Poznania", które miasto Poznań zorganizowało wspólnie z Ogrodem Botanicznym UAM.

Konkurs "Szkole Ogrody Poznania" przeprowadzono na przełomie 2013 i 2014 roku. Celem projektu jest stworzenie planów zagospodarowania terenów placówek oświatowych oraz zorganizowanie przyszkolnych ogrodów służących edukacji przyrodniczej.

Zespół Szkół nr 8, czyli Gimnazjum nr 53, Szkoła Podstawowa nr 69 i Przedszkole 90 zostało jednym z pięciu laureatów w konkursie. Nagrodą w konkursie jest wykonanie profesjonalnego projektu przez pracownika Ogrodu Botanicznego UAM oraz wykonanie nowych nasadzeń zieleni. Placówka wygrała konkurs za przedstawienie bardzo rozbudowanego i ciekawego programu zajęć. Dodatkowym atutem jest coroczne organizowanie festynu rodzinnego, co niewątpliwie przyczynia się do integracji społeczności lokalnej.

Obecnie realizowany jest drugi etap projektu. Trwają prace związane z sadzeniem nowych kwiatów, krzewów i drzew oraz zagospodarowaniem zielenią terenu przed budynkiem szkoły, przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Winklera.


Komentarze (2)

01-12-2015 10:52:07
TOMI
od kiedy barwinek sadzi się w agrowłókninie???
01-12-2015 09:25:02
K
Szkoła robi się coraz ładniejsza :). Brakuje jeszcze tylko trochę inwestycji z Urzędu Miasta i byłoby naprawdę nieźle.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: