Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pralka przed kościołem... rozpoczął się adwent - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pralka przed kościołem... rozpoczął się adwent
30-11-2015 00:19   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wierni rozpoczęli adwent, czyli okres radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Codziennie, w okresie adwentu aż do wigilii w kościołach odprawiane będą roraty. W niedzielę rozpoczął się też nowy rok liturgiczny w kościele katolickim.

Przed wejściem do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza pojawiła się pralka, a nad nią rozwieszone pranie z ubrankami dziecięcymi i napis "Przygotuj serce a nie ubranie" - w ten sposób parafia przypomniała o rozpoczynającym się adwencie, który jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent trwa przez cztery niedziele, podczas których kapłani odprawiają msze święte w ornatach koloru fioletowego. W każdą niedzielę adwentu zapalana jest kolejna świeca na wieńcu adwentowym, a jak łatwo się domyśleć jest ich w sumie cztery.

W poprzednią niedzielę w kościołach zostały poświęcone opłatki, które wierni mogą nabywać po eucharystiach i w biurach parafialnych. Po raz dwudziesty rozpoczęła się też sprzedaż Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece wigilijne można kupić w ramach kampanii "Dziecko sercem rodziny" prowadzonej przez Caritas. Akcja ma podkreślić szczególne znaczenie procesu edukacji i wychowania dzieci, widzianego jako całość, podejmowanego przez nauczycieli, wychowawców, rodziców i opiekunów, a także pomóc dzieciom w wyrównywaniu szans. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać nie tylko w kościołach katolickich, ale również w parafiach ewangelickich (Diakonia) i prawosławnych (Eleos).

Codziennie, w dni powszednie wierni gromadzić będą się na roratach, czyli mszach odprawianych o wschodzie lub zachodzie słońca gdy jest jeszcze ciemno. W mszach roratnich uczestniczą często najmłodsi, którzy przychodzą ze świecami, a w kościołach jest całkowita ciemność.

W niedzielę rozpoczął się również nowy rok kościelny pod hasłem "Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię".

Roraty w łazarskich świątyniach odprawiane będą przeważnie rano, kwadrans po godz. 6:
Parafia Matki Boskiej Bolesnej, ul. Głogowska 97 - od poniedziałku do piątku o godz. 6:15 oraz w soboty o godz. 7:00
Parafia Św.Anny, ul.Matejki/Limanowskiego 13 - od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 dla młodzieży i starszych, o godz. 18:00 od poniedziałku do piątku dla dzieci
Parafia Chrystusa Sługi, ul. Palacza 7 - od poniedziałku do piątku o godz. 6:15.
Parafia Michała Archanioła, ul.Stolarska 7 - od poniedziałku do soboty o godz. 6:15 dla młodzieży i dorosłych oraz o godz. 18:00 dla dzieci.


Komentarze (3)

29-11-2016 12:11:17
zdziwiona
Był juz telefon. Teraz pralka.No cóż przecież nie o taka symbolikę chodzi!!! A co na to "gospodarz " parafii, nie widzi , nie słyszy!!!
03-12-2015 10:55:45
pozytyw
Biorąc pod uwagę fakt, że niektórych nie stać na komputer (nie wspominając o internecie) - to ten komentarz jest co najmniej nie na miejscu.
02-12-2015 06:50:54
Negatyw
Biorąc pod uwagę fakt, że niektórych nie stać na te ciuszki (nie wspominając o pralce) - ta "szopka" jest co najmniej nie na.miejscu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: