Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Krąg" jest już przyjazny dla osób niepełnosprawnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Krąg" jest już przyjazny dla osób niepełnosprawnych
21-10-2015 08:51   Janusz Ludwiczak
Osoby niepełnosprawne i mające problemy ruchowe nie muszą już wspinać się po schodach, by dostać się do sal w Klubie Osiedlowym "Krąg". Powstała tam winda oraz podjazd, dzięki któremu na wózkach można wjechać z poziomu ulicy do wejścia budynku.

Winda, którą uruchomiono we wrześniu pierwotnie miała powstać na zewnątrz budynku. To rozwiązanie okazało się jednak droższe i niosło ze sobą więcej procedur do zrealizowania. Ostatecznie zdecydowano się na wybudowanie windy w budynku. Szyb dźwigu powstał w centrum już istniejącej klatki schodowej. Osoby niepełnosprawne i mające problemy ruchowe mogą wjechać windą z parteru na piętro.

Z ulicy na wyższy parter będzie można dostać się specjalną pochylnią. Przystosujemy do tego schody do wejścia głównego do budynku, pojawi się specjalny podest. Jak wcześniej planowaliśmy udostępniony zostanie również łącznik, którym będzie można przedostać się z Klubu "Krąg" do pomieszczeń administracji Osiedla "Łazarz", nie będzie trzeba już obchodzić budynku dookoła. Budowa samej windy będzie kosztować 90 tys. zł – powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Kilka dni temu powstała również specjalna pochylnia, dzięki któremu osoby na wózkach mogą wjechać z poziomu ulicy, od strony Potockiej do wejścia budynku. Powstanie podjazdu ułatwi wielu osobom dostęp do Klubu "Krąg", a w przyszłości również do administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. To nie jedyne inwestycje jakie zostały zrealizowane w ramach tegorocznego remontu "Kręgu".

Wyremontowane zostały już pomieszczenia piwniczne. Nową harcówkę dostali harcerze, powstał również nowy magazyn na potrzeby kierownika. Pojawiła się nowa klimatyzacja, a między salami powstały drzwi wytłumiające dźwięk. Również przeprowadzona została modernizacja damskiej toalety. W przyszłym roku planujemy zmienić fasadę budynku Klubu "Krąg" i administracji przez termomodernizację obiektu – dodaje Jerzy Babiak.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: