Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górczyńska: w miejscu boiska ma powstać blok - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górczyńska: w miejscu boiska ma powstać blok
05-10-2015 07:50   Janusz Ludwiczak
W obrębie ulic Palacza, Arciszewskiego, Górczyńskiej i Jarochowskiego stoi już blisko siebie dziewięć wieżowców mieszkalnych. Okazuje się, że w miejscu, w którym znajduje się boisko ma powstać kolejny blok.

Agencja Mienia Wojskowego, która była właścicielem nieruchomości, na której znajduje się boisko sprzedała swoją działkę prywatnemu deweloperowi. Inwestor planuje w tym miejscu wybudować dziesięciopiętrowy wieżowiec mieszkalny, o czym informował w sobotę "Głos Wielkopolski".

"Planowana inwestycja z pewnością obniży wartość naszych mieszkań, sprawi, że będziemy mieli mniej słońca. A oprócz tego sama budowa parkingu podziemnego, w tak bliskiej odległości od naszego bloku, może zagrozić jego konstrukcji. Poza tym to boisko to jedyne miejsce do rekreacji, jedyny plac zabaw w tej części miasta" – mówi dla "Głosu Anna Nowicka, członek zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Górczyńskiej 40.

Kilka lat temu Rada Osiedla Górczyn chciała, by miasto zamieniło się działkami z właścicielem. Miało tutaj powstać centrum rekreacyjno-sportowe. Oprócz boiska górczyńscy radni chcieli tutaj wybudować plac zabaw i siłownię na wolnym powietrzu.

Chcieliśmy, by miasto zamieniło się działkami z Agencją Mienia Wojskowego, jednak na to nie było zgody ze strony właściciela. Ostatecznie Agencja Mienia Wojskowego sprzedała działkę. Z informacji, które posiadamy inwestor ma tutaj wybudować wysoki blok – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Wiesław Banaś, przewodniczący Zarządu Osiedla Górczyn.

Boisko powstało tutaj 15 lat temu, jednak nie możemy nic tutaj inwestować bo to nie nasz teren. Wiemy, że prowadzone są obecnie prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu – dodaje Wiesław Banaś z Rady Osiedla Górczyn.

Inwestor do Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania złożył dwa wnioski o wydanie warunków zabudowy. Urzędnicy zawiesili postępowanie, gdyż jakakolwiek budowa jest niezgodne z kierunkami zagospodarowania tego rejonu. Gdański deweloper złożył zażalenia od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Obecnie Miejska Pracownia Urbanistyczna opracowuje plan miejscowy dla Górczyna. Jeszcze w tym roku ma odbyć się drugi etap konsultacji społecznych. Projekt wyklucza budowę kolejnego wieżowca na tym terenie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: