Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPZP dla Parku Kasprowicza nie przewiduje krytej pływalni i wrotkarni. Na Reymonta - droga rowerowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPZP dla Parku Kasprowicza nie przewiduje krytej pływalni i wrotkarni. Na Reymonta - droga rowerowa
01-07-2015 08:27   Janusz Ludwiczak
Zaledwie 30 osób przyszło na wtorkowe konsultacje społeczne dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza". Projekt zakłada na terenie dawnego stadionu Energetyka obiekt sportowo-usługowy. Planiści z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej nie przewidują zlokalizowania w Parku Kasprowicza ani krytej pływalni ani centrum wrotkarskiego. Z kolei po obu stronach ulicy Reymonta miałaby powstać droga rowerowa, która częściowo zostałaby poprowadzona po terenie ogródków działkowych.

Projektanci z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przedstawili pierwszy projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza. Na terenie dawnego stadionu Energetyka znalazłby się obiekt sportowo-usługowy, który miałby mieć 12% zabudowy, 20% powierzchni biologicznie czynnej i do 12 metrów wysokości.

Po obu stronach ulicy Reymonta miałaby zostać wytyczona dwukierunkowa droga rowerowa. Powstałaby ona częściowo na terenie ogródków działkowych, których teren zostałby zwężony do 5 metrów. Droga rowerowa po wschodniej stronie ulicy Reymonta planowana byłaby tylko na odcinku od ul. Chociszewskiego do wysokości Areny. Planiści uwzględnili również poprowadzenie autobusów po torowisku tramwajowym tak jak ma to już miejsce na ulicy Reymonta pomiędzy Rondem Jeziorańskiego a Wyspiańskiego. Z kolei przystanki tramwajowe miałby znaleźć się równolegle, naprzeciwko siebie, na wysokości Areny.

My na tym terenie chcemy, by powstała kryta pływalnia. Walczyliśmy o teren Energetyka. Na konsultacjach przeprowadzonych przez POSiR wnioskowaliśmy, by na tym terenie powstała duża hala sportowa, która miałaby zostać połączona łącznikiem z Areną. Sama Arena miałaby stać się tylko halą treningową – mówiła podczas spotkania konsultacyjnego Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania z PiS.

O teren w południowo-zachodniej [planowanego lodowiska - przyp. red.] części opracowania zabiegają społeczności wrotkarskie. Ich projekt zakłada również parking podziemny. Dlaczego tego państwo nie uwzględniliście? – dopytywał Tomasz Wojciechowski z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Nikt się z nami nie kontaktował. Plan nie przewiduje parkingu podziemnego. Nie chcemy wprowadzać dodatkowego ruchu samochodowego – odpowiedział Adrian Taratajcio z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Jestem przerażona ilością terenu przeznaczonego pod zabudowę. Jedynie Park Kasprowicza i Park Wilsona stanowią zielone płuca Łazarza. Jest zbyt mało przestrzeni zielonej, do tego dochodzą problemy komunikacyjne. Jest wiele terenów w Poznaniu, które można zabudować. Obiekty kubaturowe nie powinny znaleźć się w Parku Kasprowicza. Uważam, że nie powinna tam powstać ani kryta pływalnia ani centrum wrotkarskie. Kryta pływalnia jest opodal na terenie Olimpii, spełnia ona potrzeby mieszkańców. Park Kasprowicza nie jest również miejscem na dużą halę sportową. Kompleksowego remontu wymaga sama Arena – powiedziała w rozmowie z lazarz.pl Katarzyna Czubak, mieszkanka Łazarza.

Miejska Pracownia Urbanistyczna czeka teraz na uwagi i sugestie dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza. Wnioski można nadsyłać do 14 lipca na adres:
Miejska Pracownia Urbanistyczna
ul. Prusa 3
60-819 Poznań.

Szczegółowych informacji dotyczących projektu udzielają: Małgorzata Kędziora - projektant prowadzący (tel. 61 84 55 061), Adrian Taratajcio i Anna Siminiak (tel. 61 84 55 062).


R E K L A M A

Komentarze (5)

02-07-2015 16:22:23
Hania
Zeby byla lepsza gospodarka finansami i wogole rzetelne podejscie do pracy wszystkich pracujacych dla miasta Poznan to mielibysmy basen w kazdej dzielnicy bo to zadne aj waj.
02-07-2015 15:24:42
Tomek
Pani Dudziak jak zwykle wypowiada się w liczbie mnogiej, jakaś dziwna maniera. Kto widział budować wielką halę w środku miasta? Już teraz przy każdej imprezie w Arenie trawa jest rozjechana, a chodniki zniszczone, a co będzie jeśli postawią halę 2-3 razy większą? Inną sprawą jest finansowanie budowy oraz UTRZYMANIA takiego przybytku. Obecnie mamy już deficytowy stadion i Termy, więc po co nam kolejna kula u nogi? Czy już jesteśmy tak bogaci jak Bawaria, że możemy stawiać baseny każdej dzielnicy?
01-07-2015 22:27:43
Marek
"wnioskowaliśmy, by na tym terenie powstała duża hala sportowa, która miałaby zostać połączona łącznikiem z Areną. Sama Arena miałaby stać się tylko halą treningową" - radna Dudziak puknij się w czoło. Z czego? Za co? Z czym do ludzi? Ogromne hale widowiskowe są w Krakowie, Gdańsku, Łodzi. Znacznie taniej wyjdzie przebudować istniejącą Arenę. Może tak należałoby wyjaśnić sprawę niewybudowanego lodowiska i przepuszczonych milionów!!!!!
01-07-2015 19:19:38
Ewa M
Spotkanie konsultacyjne organizowane było przez Miejską Pracownię Urbanistyczną oraz Gabinet Prezydenta Miasta Poznania i to jednostki te są odpowiedzialne za informowanie mieszkańców o odbywających się konsultacjach. Jak widać frekwencja zawiodła, bo organizatorzy zawiedli. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz zespół badawczy Planuj Swoje Miasto udostępniają aplikację internetową. Aplikacja jest dostępna pod adresem http://planujswojemiasto.pl/. Można z niej korzystać do 31 lipca. Jest czas by wypowiedzieć się temat proponowanych zapisów planu.
01-07-2015 16:24:50
Hania
Sa rzeczywiste plany pod zabudowe mieszkalna, prosze zobaczyc plany i przeczytac, na stronie www.planujswojemiasto.pl jest tam uchwala pk-uchwala, dowiecie sie o zabudowie wielorodzinnej, dla mnie to sprzedaz gruntow deweloperowi pod ekskluzywne budownictwo bo tereny sa wymarzone. Wypowiedzcie sie takze na tejze stronie, potrzeba glosow, miasto nie moze sprzedac gruntow parkowych, naszych gruntow deweleperom, to skandal a na to wychodzi, ze maja juz wszystko ladnie przygotowane.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: