Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Majdan w "Kręgu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Majdan w "Kręgu"
28-05-2015 11:27   Janusz Ludwiczak
Do końca maja w Klubie Osiedlowym "Krąg" można oglądać wystawę "Granice możliwego", która prezentuje wydarzenia, jakie miały miejsce na Majdanie w 2013 i 2014 roku.

Wystawa "Granice możliwego" ("The Boundaries of Possible") prezentowana jest w ramach ósmej edycji festiwalu Ukraińska Wiosna, którego domeną jest nie tylko prezentacja najnowszych trendów w życiu artystycznym na Ukrainie, ale również tworzenie przestrzeni dla wspólnych polsko-ukraińskich projektów twórczych. Festiwal jest także okazją do zaprezentowania młodych ukraińskich twórców, którzy na stałe mieszkają w Polsce.

Wystawa ma za zadanie zbadać bieguny świadomości mentalnej Ukraińców: empirycznego doświadczenia "nowego" pokolenia oraz reminiscencji geopolitycznej doktryny "Imperium Rosyjskiego". Czterech artystów: Julia Polunina-But, Marina Frołowa, Pazza Pennello i Jarosław Sołop dokumentowało wydarzenia podczas Majdanu w 2013 i 2014 roku, a także stosunek Ukraińców do problemu integralności terytorialnej oraz realiów na obszarze anektowanego Krymu - objaśnia Andrij Merkhel, kurator wystawy.

W Kijowie jest już spokojnie. Majdan tętni już normalnie życiem, jednak ciężka sytuacja jest na wschodzie Ukrainy. Zobaczymy co będzie dalej - dodaje Andrij Merkhel.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: