Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Królowa Elżbieta II napisała do uczniów "Dwudziestkiszóstki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Królowa Elżbieta II napisała do uczniów "Dwudziestkiszóstki"
15-03-2015 09:08   Janusz Ludwiczak
Kilka tygodni temu listonosz przyniósł do Szkoły Podstawowej nr 26 nietypowy list, prosto z Pałacu Sandringham w kopercie opatrzonej pieczęcią Wielkiej Brytanii.

W lutym uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego otrzymali nietypowy list, na kopercie którego opatrzona była pieczęć Poczty Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz innych Jej Królestw i Terytoriów. Przesyłka przyszła prosto z Pałacu Sandringham od Królowej Elżbiety II.

Byliśmy zaskoczeni, że Królowa Elżbieta II odpisała na życzenia uczniów, którzy przesłali życzenia świąteczne w języku angielskim. Był to pomysł nauczycielki angielskiego Katarzyny Zielonki - wyjaśnia mgr Stanisław Kropielnicki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26.

Chciałbym nawiązać współpracę ze szkołami nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale całej Europy, tak by dzieci miały nie tylko styczność w praktyce z językiem angielskim, ale poznały kulturę, obyczaje i zwyczaje ludzi - dodaje Stanisław Kropielnicki, dyrektor "Dwudziestkiszóstki".

Uczniowie SP26 uczą się języka angielskiego obowiązkowo od klasy pierwszej. Dzięki wsparciu Wydziału Oświaty odpowiedź na pytanie "Do you Speak English?" potrafią udzielić również dzieci z zerówek. Od września język angielski zostanie wprowadzony również do klas 0.


Komentarze (4)

15-03-2015 19:26:33
z łazarza
list nie jest opatrzony "faksymilką" podpisu królowej tylko jest odręcznie podpisany przez Lady-in-Waiting, a pisany w imieniu Królowej, a że podpis jest odręczny to widać, bo pióro się odcisnęło po złożeniu listu. Poza tym, dla dzieci to coś miłego i fajnego i "radocha".
15-03-2015 13:15:37
piter
Lady-in-waiting to urząd dworski, wywodzący się z dawnych czasów. Formalnie jest to kobieta (zwykle z rodziny arystokratycznej) asystująca członkowi rodziny królewskiej, w tym wypadku Królowej, z tytułem dworskim w rodzaju Nadwornej pokojówki czy Szatnej (które są dziś używane tylko ceremonialnie). Faktycznie jest to asystentka, wykonująca za monarchinię prace biurowe, korespondencję i tym podobne obowiązki. Dama Annabel Whitehead jest córką barona Inchyra i jedną z 9 Lady-in-waiting królowej Elżbiety.
15-03-2015 11:01:11
paramido
a co to Lady-In-waiting?
15-03-2015 10:50:02
Rodzic z Łazarza.
Nauka języka angielskiego od klasy pierwszej w szkole podstawowej nr 26 odbywa się od przeszło 10 lat.Bez przesady list od królowej. Specjalnie biuro do tego powołane wysyła setki tysięcy takich listów z" faksymilą"podpisu królowej.Moje dziecko otrzymało list z życzeniami od prawdziwego Mikołaja z Laponii i też był podpisany. Rozumiem radość ale bez przesady i egzaltowania się.
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: