Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Śniadeckich coraz więcej wypadków - policja wnioskuje o światła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Śniadeckich coraz więcej wypadków - policja wnioskuje o światła
13-03-2015 01:08   Janusz Ludwiczak
Nie ma tygodnia, by na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich nie dochodziło do kolizji. Przynajmniej raz w miesiącu na krzyżówce tej dochodzi do wypadku, w którym ranna jest przynajmniej jedna osoba. Już niebawem na tym skrzyżowaniu może pojawić się sygnalizacja świetlna, a co wystąpiła Policja z wnioskiem do Zarządu Dróg Miejskich.

Tylko w ostatnim pół roku na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych, w których sześć osób zostało rannych i hospitalizowanych.

Dla przykładu w tym tygodniu, w ciągu jednego dnia doszło w tym miejscu do dwóch wypadków. We wtorek, 10 marca przed godz. 9 doszło do zderzenia forda z kia. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne, przewieziono je do szpitala. Przez pół godziny ulicą Grunwaldzką nie jeździły tramwaje. Trzy godziny później w tym samym miejscu zderzyły się również dwa samochody osobowe. Była to jednak zwykła kolizja. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzeń dochodzi najczęściej z winy kierowców wyjeżdżających z ulicy Śniadeckich i skręcających w Grunwaldzką w kierunku Matejki, bądź też kierowców, którzy jadąc od strony Roosevelta chcą skręcić w lewo, w Śniadeckich.

Być może na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich już niebawem będzie bezpieczniej.

Już dawno złożyliśmy wniosek do Zarządu Dróg Miejskich o zmianę organizacji ruchu i montaż sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Pamiętajmy jednak, że wypadek jest wtedy, gdy są osoby ranne. Często mylimy wypadek z kolizją - mł. asp. Józef Klimczewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Dwa lata temu ZDM poprosił nas o opinię w sprawie organizacji ruchu na ulicy Grunwaldzkiej w sprawie wydzielenia torowiska tramwajowego. Postulowaliśmy o przeznaczenie jednego pasa ruchu na ul. Grunwaldzkiej w kierunku Ronda Jeziorańskiego na lewoskręt w ulicę Śniadeckich. Zmiany będą możliwe jednak dopiero po zakończeniu przebudowy Ronda Kaponiera - wskazuje Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Być może bezpieczeństwo w tym miejscu poprawiłoby zamontowanie specjalnego lustra dla kierowców oraz zastosowanie znaku B-20 "STOP" na ul. Śniadeckich, przed skrzyżowaniem z Grunwaldzką.


Komentarze (5)

13-03-2015 17:34:15
Steczkowski
Skrzyżowanie Śniadeckich/Grunwaldzka jest bardzo niebezpieczne z dwóch powodów; jest usytuowane na łuku ulicy Grunwaldzkiej oraz ulicy jednopasmowej z wielopasmową. Wniosek RO Łazarz z punktu widzenia likwidacji kolizji niczego nie wnosi a jedynie spowoduje następną sytuacje konfliktową jaką będzie łączenie się dwóch pasów w jeden dla kierunku do Junikowa, wypadków będzie jeszcze więcej. Wyjście. Najgorsza sytuacja jest z ciężarówkami wyjeżdżającymi z MTP. Im trzeba zostawić lewoskręt w Grunwaldzką, bo nie ma innej drogi. Osobowe ewentualnie mogą pojechać Konopnicką do Matejki i potem Grunwaldzkiej. Jest rozwiązanie, to przy założeniu, że powstanie Nowa Głogowska wjazd ciężarówek zlokalizować obok McDonalda, bo tam ma się ona zaczynać. Lewoskręt z Głogowskiej w Śniadeckich w ogóle zlikwidować, samochody niech jadą do Matejki a potem Orzeszkowej do MTP. Dla ciężarówek i osobowych od strony Junikowa zamienić parking przy ogrodzie Straży Pożarnej na prawoskręt w Śniadeckich. I niestety chyba zamontować sygnalizację. Gdyby nie te ciężarówki!!!
13-03-2015 12:26:03
Bieganek
Znak nic nie da, póki na miejscach postojowych będą parkować duże auta kurierów itp. W tym miejscu Grunwaldzka idzie w delikatny łuk - i gdy coś zasłania, nie widać nadjeżdżających od Matejki aut.
13-03-2015 11:05:30
Mieszkaniec
Trzeba coś zrobić z drugą stroną - Głogowska w Śniadeckich. Tam pomimo świateł ciężko zjechać ze skrzyżowania. (tramwaje, piesi rowery - i zawsze duży ruch)
13-03-2015 10:31:31
Tomek
Po co kolejne światła??? Nie można dać nakazu jazdy w prawo ze Śniadeckich w Grunwaldzką?
13-03-2015 08:09:36
morlock
Jakieś światła np. warunkowe z pętlą indukcyjną w asfalcie przydały by się u zbiegu Wojskowej i Marcelińskiej ( dla jadących na pn. Wojskową).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: