Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Adopcja Serca" - SP77 pomaga afrykańskim dzieciom - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Adopcja Serca" - SP77 pomaga afrykańskim dzieciom
17-12-2014 07:20   Janusz Ludwiczak
W Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbył się koncert charytatywny połączony z kiermaszem świątecznym, z których dochód zostanie przeznaczony na "Adopcję Serca" - projekt, który ma na celu pomóc w nauce dzieciom z Afryki.

Już dziewiąty rok Szkoła Podstawowa nr 77 uczestniczy w akcji charytatywnej "Adopcja Serca", dzięki której udało się już pomóc kilku dzieciom w Afryce. Ostatnio "Siedemdziesiątkasiódemka" opiekowała się 11-letnim Dawidem, który zamiast do pracy mógł uczęszczać do szkoły. Dzięki wsparciu SP77 udało się również wybudować szpital dla maluchów cierpiących na chorobę głodową. Wykupując "Bilet do stacji życie" (za 72 euro każdy) udało się opłacić leczenie trójki dzieci i wysłać do nich paczki z maskotkami pluszowymi i zabawkami dla niewidomych.

Od zeszłego roku naszym podopiecznym jest Seboya, który gra na trąbce i jest bardzo utalentowany. Zdał z wyróżnieniem egzamin UNISA w klasie trąbki w stopniu III. Opłacamy jego naukę w szkole muzycznej. To 12 euro miesięcznie + 4 zł na koszty administracyjne. Dzięki temu, chłopiec poradzi sobie w dorosłym życiu. Muzyka jest jego największą szansą, bo… Seboya jest niewidomy. I jest sam. Mieszka w internacie, gdzie dzięki pomocy osób, nas wszystkich może się uczyć w szkole dla dzieci niewidomych w Siloe w RPA - wyjaśnia Ewa Miedzińska ze Szkoły Podstawowej nr 77.

Na początku opiekowaliśmy się dziewczynką z Rwandy – Odile. Teraz ma ona już 20 lat i potrafi radzić sobie sama. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się jej losy. Potem mieliśmy pod opieką siedmioletniego Antosia z Kamerunu. Bardzo krótko. Zachorował na malarię i zmarł. Było nam bardzo, bardzo smutno… Przez 3 lata opiekowaliśmy się jego starszym bratem - Dawidem. W poprzednich latach pomagaliśmy budować, a następnie wyposażać szpitalik dziecięcy dla maluchów cierpiących na chorobę głodową i opłaciliśmy leczenie szóstki dzieci, wykupując im "Bilet Do Stacji Życie" za 72 euro każdy. Wysłaliśmy już trzy paczki do Afryki. Dwie z pluszakami, a jedną z zabawkami dla dzieci niewidomych. Zakupiliśmy również maszynę brajlowską za 1300 zł do ośrodka dla dzieci niewidomych w Kibeho w Rwandzie - wylicza Ewa Miedzińska.

Podczas kiermaszu świątecznego i koncertu charytatywnego udało się zebrać ok. 5 tysięcy złotych. W roku ubiegłym zebrano 5 354 złotych, dla porównania w 2012 r. - 4 411,30 zł.

W poniedziałek rozstrzygnięty został również VII Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzech Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", którego celem było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci.

W kategorii "Młody Literat" nagrody otrzymali: Wiktoria Moch ze Szkoły Podstawowej nr 10, Laura Zborowska (SP17), Roksana Gańska (SP17) oraz Zofia Przybylska (SP77). W kategorii "Złota Wyobraźnia" nagrodzeni zostali: Antoni Włodarczyk (SP17), Adam Małas (SP88), Wiktoria Lont (SP77) oraz Rimma Diedul (również z SP77).

VII Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzecich Poznańskich Szkół Podstawowych "I ty możesz zostać pisarzem", który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 77 odbył się pod patronatem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu oraz Rady Osiedla Święty Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: