Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Młodzi młodym - uczniowie Gimnazjum 51 nauczyli się pierwszej pomocy i samoobrony od "Handlówki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Młodzi młodym - uczniowie Gimnazjum 51 nauczyli się pierwszej pomocy i samoobrony od "Handlówki"
16-12-2014 11:43   Janusz Ludwiczak
Uczniowie Gimnazjum nr 51 odwiedzili Zespół Szkół Handlowych, w którym nauczyli się udzielania pierwszej pomocy, samoobrony i poznali zawód logistyka.

W ramach projektu edukacyjnego "Młodzi młodym" uczniowie i nauczyciele "Handlówki" przybliżyli młodzieży z Gimnazjum nr 51 zawód logistyka, a także nauczyli udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Od czterech lat współpracujemy z Zespołem Szkół Handlowym. Projekt edukacyjny "Młodzi młodym" polega na wymianie młodzieży między klasami mundurowymi, a uczniami naszego gimnazjum, którzy mają styczność z przedmiotem edukacja dla bezpieczeństwa. Nasza młodzież ma możliwość w praktyce zmierzenia się ratownictwem medycznym na profesjonalnym sprzęcie. Na początku przez pierwsze dwa lata "Handlówka" przychodziła do nas, teraz my przychodzimy tutaj - powiedziała Magda Kaszuba z Gimnazjum nr 51.

Gimnazjaliści z Potockiej podczas poniedziałkowej wizyty w Zespole Szkół Handlowych wzięli udział w kursie pomocy medycznej. Uczniowie dowiedzieli się ile trzeba wykonać uciśnięć klatki piersiowej, jak reanimować niemowlaka czy również jak się zachować w przypadku pożaru - wzięli udział w symulacji nadymionego pomieszczenia.

Uczniowie Gimnazjum nr 51 mogli również poznać zawód logistyka.

Logistyk to jeden z najbardziej pożądanych zawodów na rynku. Współpracują również z nami studenci z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Uczniowie, który wybiorą kierunek technik logistyk uzyskają wiedzę z zakresu transportu, spedycji i logistyki. W ramach współpracy z Politechniką oferujemy również wyjścia do laboratoriów, gdzie młodzież uczy się zawodu. Oprócz logistyki w naszej szkole działa również technikum handlowe, hotelarskie, ekonomiczne, spedycji i eksploatacji portów i terminali. Największym zainteresowaniem cieszą się klasy mundurowe strażackie i policyjne w liceum ogólnokształcącym


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: