Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Raper Doniu przestrzegał gimnazjalistów przed uzależnieniami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Raper Doniu przestrzegał gimnazjalistów przed uzależnieniami
06-12-2014 23:50   Janusz Ludwiczak
O tym jakie niosą ze sobą skutki palenia papierosów, spożywania alkoholu czy zażywania narkotyków mogli się dowiedzieć uczniowie Gimnazjum nr 50 na Górczynie.

W piątek w Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego przy ul. Ściegiennego na Górczynie odbyło się podsumowanie projektu "Mamy święta, historia prawdziwa" współfinansowanego przez Urząd Miasta Poznania.

"Mamy święta, historia prawdziwa" - to kilkutygodniowy projekt o charakterze profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej. Uczniowie naszej szkoły współpracowali z Fundacją Talent i przygotowali duży program artystyczny. Wystąpili również goście specjalni - muzyk, kompozytor, raper Dominik "Doniu" Grabowski oraz piosenkarka Ola Kawicka - powiedziała Karolina Bielerzewska, nauczycielka języka polskiego z Gimnazjum nr 50.

Gimnazjaliści mogli obejrzeć film o ptaku kiwi, który najpierw po spożyciu żółtej substancji zaczął latać. Jednak przy zażyciu jej po raz kolejny zaczął biegać, robić się coraz grubszy, aż w końcu nabrał siniaków, a jego życie nabrało szarości.

O uzależnieniach od papierosów, alkoholu i narkotyków mówiła psychoterapeutka Patrycja Brozińska. Z danych wynika, że 15% gimnazjalistów przynajmniej raz miało kontakt z narkotykami, głównie z marihuaną, a połowa z nich zapaliła papieros.

W edukacyjną misję zaangażował się muzyk, kompozytor i raper Dominik "DONIU" Grabowski, którzy zachęcał gimnazjalistów, by nie brali narkotyków, dopalaczy, a także nie palili papierów i spożywali alkoholu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: