Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Krąg" zaprosił dzieci na Imieniny u Marcina - były rogale i malowanie koziołków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Krąg" zaprosił dzieci na Imieniny u Marcina - były rogale i malowanie koziołków
08-11-2014 23:34   Janusz Ludwiczak
Kim był Święty Marcin i skąd się wzięły rogale świętomarcińskie tego mogli się dowiedzieć najmłodsi w ramach "Magicznego piątku", który odbył się w Klubie Osiedlowym "Krąg". Dzieci musiały rozwiązać również quiz wiedzy o Poznaniu, pokolorować koziołki. W nagrodę na maluchów czekały rogale świętomarcińskie.

Kolejny "Magiczny piątek" odbył się w Klubie Osiedlowym "Krąg" przy ul. Dmowskiego. Tym razem dzieci zostały zaproszone na Imieniny Świętego Marcina.

Święty Marcin przyjechał do nas o cztery dni za wcześnie, bo 7 listopada. Ponieważ pojawił się on za wcześnie postanowił udać się do swoich przyjaciół koziołków, dzięki czemu maluchy poznały historię i legendę o koziołkach z ratuszowej wieży. Dzieci musiały pokolorować wycięte z szablonu koziołki i mogły rozwiązać quiz wiedzy o Poznaniu, który polegał na odgadnięciu symboli naszego miasta z prezentowanych slajdów, wśród których była m.in. Arena, Iglica, Ratusz czy Katedra. Na zakończenie dla wszystkich naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy rogale świętomarcińskie - powiedział Wojciech Wysocki z Klubu Osiedlowego "Krąg".

Podczas "Magicznego piątku" nie zabrakło również zabaw z chustą Klanza. Dzieci po usłyszeniu zegara oznajmiającego godzinę 12 musiały tryknąć się tyle samo razy co koziołki na ratuszowej wieży. Maluchy przygotowały się już na korowód świętomarciński. W Klubie "Krąg" w przygotowanych przez siebie strojach dokonały próby przemarszu przed 11 listopada.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: