Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Parku Wilsona powstanie hotel i kompleks 250 mieszkań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Parku Wilsona powstanie hotel i kompleks 250 mieszkań
31-10-2014 13:32   Janusz Ludwiczak
Fundusz inwestycyjny Garvest kupił od warszawskiej firmy Globe Trade Center działkę o pow. 8,3 tys. m kw. Na działce graniczącej z Parkiem Wilsona powstanie kompleks budynków, w którym powstanie ponad 250 mieszkań. Ten sam inwestor planuje również w Hali Betonowej urządzić hotel z częścią konferencyjno-restauracyjną.

Równo tydzień temu pisaliśmy, że warszawski inwestor, który planował na działce tuż obok Parku Wilsona, przy zbiegu ulic Głogowskiej i Śniadeckich wybudować biurowce sprzedał swoją nieruchomość. W miejscu, w którym mieścił się browar Huggera nie powstaną więc biurowce.

Jak informuje gazeta "Inwestor" działkę sąsiadującą bezpośrednio z Parkiem Wilsona nabył fundusz inwestycyjny Garvest RE, który wybudował już biurowiec Pixel przy ul. Grunwaldzkiej, w którym mieści się siedziba portalu aukcyjnego Allegro. Ten sam inwestor ma niedługo rozpocząć budowę biurowca Bałtyk, który stanie tuż przy Rondzie Kaponiera, o czym więcej w artykule: W listopadzie ruszy budowa Bałtyku.

Garvest przy Parku Wilsona wybuduje osiedle mieszkaniowe, którego powierzchnia wyniesie ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych. W kompleksie kilku budynków, które nie będą miały więcej niż pięć pięter powstanie w sumie 250 mieszkań. Wszystkie budynki będą połączone parkingiem podziemnym. Nad projektem architektonicznym pracują architekci z warszawskiej pracowni JEMS.

To nie jedyna inwestycja firmy Garvest. W 2013 r. AWF za 6 milionów złotych sprzedała budynek Hali Betonowej. Nowy właściciel planuje tutaj utworzyć obiekt konferencyjno-restauracyjny z możliwością organizowania wystaw, a także rozważa urządzenie tutaj hotelu.

Przy Śniadeckich był browar
W 1874 r. przy zbiegu ulic Głogowskiej i ówczesnej Herdera (obecnie Śniadeckich) powstał Browar Poznański "Feldschloss" Towarzystwo Akcyjne. W 1892 r. browar ten za kwotę miliona marek kupiło dwóch bankierów z Monachium: J. Neu i Rosenbuch. Później mieścił się tutaj browar Huggera. W 1929 r. budynek browaru został przebudowany na Restaurację Centralną PWK - największy wówczas lokal gastronomiczny w kraju. Następnie, do przełomu lat 80. i 90. przy ul. Śniadeckich 12a znajdował się zakład Lechii, w którym produkowano kremy i wody po goleniu. Historię tego miejsca zamyka klub dyskotekowy Disco Club Browar, który działał do końca lat 90.

Betonhaus
Po wschodniej stronie Parku Wilsona, od ul. Śniadeckich znajduje się Hala Betonowa (Betonhaus), która powstała w 1911 r. z okazji Wystawy Wschodnioniemieckiej. W budynku mieścił się pawilon myśliwski, w którym eksponowane były m. in. poroża z polowań cesarza Wilhelma. Po I wojnie światowej w budynku powstała Katedra Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego Wszechnicy Piastowskiej, a później mieściły się tutaj kolejne uczelnie, z których w 1973 r. utworzono Akademię Wychowania Fizycznego.


Komentarze (1)

03-11-2014 15:02:26
bieganek
To ja po staremu: 1. 250 mieszkań plus hotel to 300 aut - którędy będą wjeżdżać na działkę? Przez Parkową? Przecież nie od Głogowskiej. Gdzie będą parkować ci mieszkańcy, którzy nie wykupią miejsc albo pracownicy hotelu? 3. Proszę wskazać kolektor ściekowy, do którego zrzucą się te budynku: ledwo wydolny w ciągu Głogowskiej czy jego dopływ w ciągu Śniadeckich? 4. Proszę o info skąd będzie woda? Skąd ciepło? 5. Teren jest pochylony - przy tradycyjnym wykończeniu betonem mamy rzekę wylewającą się na Głogowską przy każdym większym deszczu. Bo przecież nie do już niewydolnego kolektora deszczowego. Chyba że zadziałała niewidzialna ręka rynku i nagle teren się sam uzbroił. W Grobelandzie wszystko jest możliwe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

09

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

16

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: