Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przystanek wiedeński powstanie na ulicy Głogowskiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przystanek wiedeński powstanie na ulicy Głogowskiej?
26-09-2014 10:01   Janusz Ludwiczak
W kwietniu na ul. Gwarnej został oddany do użytku pierwszy w Poznaniu przystanek wiedeński. Kolejny może powstać na ulicy Głogowskiej.

Dzięki przystankowi wiedeńskiemu pasażerowie mogą łatwiej wsiadać i wysiadać z tramwajów. Przystanek wiedeński polega na tym, że jego konstrukcja została wyniesiona na specjalnym podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Rozwiązanie to umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju oraz spowalnia ruch i zwiększa bezpieczeństwo pieszych. Tego typu ułatwienie w transporcie zbiorowym wprowadzono po raz pierwszy w Wiedniu, stąd geneza nazwy. W Polsce przystanki wiedeńskie są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Inwestycje zrealizowano między innymi we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Łodzi i Warszawie.

Pierwszy w Poznaniu przystanek typu "wiedeńskiego" przy ul. Gwarnej, który oddano do użytku w połowie kwietnia ma 45 metry długości i 22 centymetry wysokości. Samochody wjadą na niego z 3,7 metrowego podjazdu.

Kolejny przystanek wiedeński może powstać przy ul. Głogowskiej, na przystanku "Sielska".

Wraz z Zarządem Dróg Miejskich przygotowaliśmy analizę techniczno-ruchową pozostałych lokalizacji przystanków, na których wsiadanie do tramwajów odbywa się z poziomu jezdni. Przystanek wiedeński przy ul. Sielskiej z uwagi na obowiązującą organizację ruchu (dwa pasy ruchu na ulicy Głogowskiej w kierunku Górczyna, w tym jeden po torowisku) wymagałby przejazdu dla samochodów do jednego pasa ruchu - przez przystanek - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Powstanie przystanku wiedeńskiego "Sielska" związane jest przede wszystkim ze środkami zarezerwowanymi z budżetu miasta. Budowa przystanku wiedeńskiego na ul. Gwarnej kosztowała 312 tysięcy złotych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: