Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zaatakowała ekspedientkę gazem i ukradła papierosy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zaatakowała ekspedientkę gazem i ukradła papierosy
16-09-2014 00:18   Janusz Ludwiczak
Policjanci z Komisariatu Poznań-Grunwald zatrzymali sprawczynię dwukrotnego rozboju. Kobieta najpierw prosiła o papierosy, a później wobec ekspedientek użyła gazu. Do zdarzenia doszło m.in. w sklepie sieci Żabka przy ul. Stablewskiego. Za rozbój grozi jej do 12 lat więzienia.

W niedzielę, 7 września doszło do rozboju w sklepie sieci Żabka przy zbiegu ulic Stablewskiego i Lodowej. To jednak nie jedyny taki rozbój na ekspedientkę sklepu.

Kobieta dokonała rozbojów w godzinach popołudniowych na początku września. Podejrzana w jednej ze znanych sieci poznańskich sklepów spożywczych użyła gazu obezwładniającego wobec ekspedientek. Wszystko po to, by nie płacić za papierosy. W obu przypadkach zastosowała podobną metodą działania. Po zamówieniu towaru udawała, że szuka w torebce portmonetki. Tymczasem wyciągała pojemnik z gazem. Po obezwładnieniu sprzedawczyni kradła zakupy i uciekała. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Poznań Grunwald. Sporządzony został portret pamięciowy napastniczki. Policjanci skontrolowali wiele miejsc, gdzie podejrzewali, że mogła przebywać. Portret pamięciowy został okazany wszystkim pracownikom sieci sklepów. Jeden z pracowników zapamiętał kobietę i kiedy pojawiła się w sklepie powiadomił o tym Policję - informuje Patrycja Banaszak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Podejrzana to 32-letnia mieszkanka Poznania. Znana jest poznańskiej Policji ze swojej wcześniejszej przestępczej działalności. Usłyszała 2 zarzuty rozboju. Swoje czyny próbowała usprawiedliwić brakiem pieniędzy. Grozi jej do 12 lat więzienia.

Na szczęście żadnej z pracownic sklepów nic poważnego się nie stało i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja zaoferowała pokrzywdzonym pomoc psychologa.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: