Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje nie dojeżdżają na Rataje. Rozpoczął się remont torów na Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje nie dojeżdżają na Rataje. Rozpoczął się remont torów na Hetmańskiej
12-06-2014 02:15   Janusz Ludwiczak
Do środy tramwaje nie będą dojeżdżać na Rataje, a "jedynkę" i "siódemkę" zastąpiły tramwaje linii nr 21 i 27. Ekipy MPK prowadzą wymianę szyn na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Z utrudnieniami muszą liczyć się nie tylko pasażerowie, ale i kierowcy.

Torowiska tramwajowe powinny przejść generalny remont raz na 15-20 lat. W przypadku dużego obciążenia linii, wymiana szyn powinna nastąpić przynajmniej raz na 10 lat, zwłaszcza na przystankach gdzie z powodu hamowania i startu, ich degradacja postępuje szybciej. Częściej trzeba wymieniać szyny na łukach, zwłaszcza na łukach o małym promieniu gdzie do ponadnormatywnego zużycia szyn dochodzi już po 3 latach - wskazuje Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

W środę ekipy torowe MPK rozpoczęły remont szyn na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego.

Zamierzamy wymienić w tym miejscu 100 metrów toru pojedynczego. Ostatnie prace remontowe były tam wykonywanie 15 lat temu, dokładnie w 1999 roku - tłumaczy Iwona Gajdzińska z MPK.

Do środy, 18 czerwca na Łazarzu nie zobaczymy "jedynki" i "siódemki", które od strony Rataj i Ronda Starołęki dojeżdżają tylko do przystanku Traugutta. Pomiędzy skrzyżowaniem ulic Głogowskiej i Hetmańskiej a Rondem Jeziorańskiego zastąpiły je tramwaje linii nr 21 (do Junikowa) oraz linii nr 27 (do Ogrodów). Ponadto "jedenastka" została skierowana na Ogrody. Z Głogowskiej tramwaje linii nr 11 skręcają w prawo i przez Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego dojeżdżają na Ogrody.

Pomiędzy przystankiem "Głogowska/Hetmańska" a ul. Rolną kursują autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T7. Oznacza to, że nie dojedziemy bezpośrednio z Łazarza na Rataje.

Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy. Nie będzie możliwości przejazdu ulicą Dmowskiego przez skrzyżowanie z ul. Hetmańską. Objazd wytyczony został ulicami Potockiej, Kolejową, Górecką i Krauthofera.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ OD 11 DO 18 CZERWCA:

Linia tramwajowa nr 1:
FRANOWO - ... - Rondo Starołęka - Hetmańska - TRAUGUTTA (nawrót przez zajezdnię Madalińskiego bez pasażerów)

Linia tramwajowa nr 7:
ZAWADY - ... - Zamenhofa - Rondo Starołęka - Hetmańska - TRAUGUTTA (nawrót przez zajezdnię Madalińskiego bez pasażerów)

Linia tramwajowa nr 11:
PIĄTKOWSKA - ... - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

Dodatkowa linia nr 21:
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA (przystanek przy ul. Kasprzaka) - Hetmańsa - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Dodatkowa linia nr 27 (kursy tylko w dni robocze od godz. 6:30 do 19:00 na przemian z linią nr 11):
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA (przystanek przy ul. Kasprzaka) - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

Linia autobusowa zastęcza "ZA TRAMWAJ" - linia T7 (w dni robocze kursy co 5-10 min, w sobotę i niedzielę co 8-15'):
GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – ROLNA – Pamiątkowa – 28 Czerwca 1956 – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
Autobusy bez pasażerów dokonują nawrotu przez ul. Winklera i Kasprzaka podjeżdżając na przystanek początkowy na ul. Hetmańskiej, pomiędzy ul. Głogowską i Kasprzaka (przystanek dla linii nr 79 w kierunku Dębca).

Linia autobusowa nr 79:
Autobusy linii 79 jadące z Dębca w kierunku Kaczej jadąc ul. Górecką, nie skręcają w lewo w ul. Krauthofera lecz w prawo dojeżdżają ulicą Górecką do skrzyżowania ulic Hetmańskiej z Kolejową i dalej skręcają w lewo w ul. Hetmańską kontynuują kurs po swojej trasie do Kaczej.
DĘBIEC - ... - Górecka - Hetmańska - Arciszewskiego - ... - KACZA.
Powrót bez zmian.
Autobusy linii nr 79 dodatkowo zatrzymują się na przystanku "Kolejowa" na ul. Hetmańskiej dla linii nocnej 238.

To nie koniec utrudnień. Dziesięć dni po zakończeniu remontu na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego rozpocznie się remont torowiska na ul. Reymonta.

28 czerwca ma rozpocząć się remont torowiska na skrzyżowaniach ulic Hetmańska/Reymonta/Grochowska/Arciszewskiego, Reymonta/Wyspiańskiego oraz Przybyszewskiego/Marcelińska.

Podczas przebudowy ulicy Grunwaldzkiej torowisko to było mocno wyeksploatowane. Ostatni raz remont przejazdu na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Hetmańskiej były przeprowadzony w 1999 roku. Torowisko to również wymaga naprawy - wyjaśnia Iwona Gajdzińska z MPK.

Natomiast tory na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Wyspiańskiego nie były wymieniane od 1992 r. W jeszcze gorszym stanie jest torowisko na ul. Przybyszewskiego, na skrzyżowaniu z Marcelińską. Ostatni remont miał miejsce w tym miejscu 27 lat temu.

Przez dwa tygodnie inaczej będą kursować tramwaje linii nr 1 i 7. "Jedynka" i "siódemka" najprawdopodobniej pojadą objazdem przez Głogowską i Grunwaldzką. Remont torów w ciągu ulicy Reymonta i Przybyszewskiego ma zakończyć się 12 lipca.

Jest też dobra wiadomość dla pasażerów. Od środy "szóstka" i "ósemka" znów dojeżdżają na Miłostowo. Zakończył się remont torów na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Mogileńskiej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: