Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Barwny korowód już po raz dziewiąty przeszedł ulicami dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Barwny korowód już po raz dziewiąty przeszedł ulicami dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}
30-05-2014 16:00   Janusz Ludwiczak
Już po raz dziewiąty ulicami dzielnicy przejdzie barwny korowód. Parada Łazarska wyruszy o godz. 17 z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych i przejdzie ulicami Wyspiańskiego i Głogowską pod budynek VIII LO. W przemarszu ma udział wziął prezydent Ryszard Grobelny, pojawią się również uczniowie szkół, harcerze, zabytkowe samochody, rowery, wozy strażackie i taksówki. Całości będzie towarzyszyć akompaniament Orkiestry Dętej ze Swarzędza. Na żywo relacjonowaliśmy IX Paradę Łazarską (RELACJA NA ŻYWO).

Strona wymaga odświeżania, prosimy wcisnąć klawisz F5.

16:00 - Za godzinę z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego już po raz dziewiąty wyruszy Parada Łazarska. W przemarszu ma udział wziął prezydent Ryszard Grobelny, pojawią się również uczniowie szkół, harcerze, zabytkowe samochody, rowery, wozy strażackie i taksówki. Całości będzie towarzyszyć akompaniament Orkiestry Dętej ze Swarzędza.
IX Parada Łazarska przejdzie ulicami Wyspiańskiego i Głogowską do VIII LO. O godz. 18 w auli "Ósemki" odbędzie się oficjalne otwarcie 25. jubileuszowych Dni Łazarza, w trakcie których wystąpią zespoły i soliści z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, który w sobotę będzie obchodzić 40-lecie.

16:50 - Na boisku Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych gromadzą się już uczestnicy barwnego korowodu. Są kolorowo ubrani uczniowie szkół i placówek oświatowych, z pomalowanymi twarzami, balonami, transparentami, stoją zabytkowe samochody, taksówki. Ćwiczy już orkiestra dęta ze Swarzędza, zapowiada się ciekawie. Przybyli uczniowie Zespołu Szkół Handlowych z klasy policyjnej a także sportowcy rugbyści.

16:55 - Na miejscu pojawili się zaproszeni goście. Przewodniczący Rady Miasta Gragorz Ganowicz wyraził ubolewanie, że Ósemka wyprowadza się ze swojej dotychczasowej siedziby. Są już członkowie Sekcji Pojazdów Zabytkowych przy Automobilklubie Poznańskim, karatecy.

17:05 - Orkiestra dęta przywitała już prezydenta Ryszarda Grobelnego, który dorożką przejedzie w Paradzie Łazarskiej. Są również piłkarze Warty Poznań i karatecy z sekcji Krav Maga. Za chwilę nastąpi wystrzelenie z armaty salutu rozpoczynającego pochód.

17:10 - IX Parada Łazarska ruszyła!!!

17:20 - Korowód już na ul. Wyspiańskiego. Otwierają go zabytkowe pojazdy. Za nimi jadą taksówki (jedyna okazja by skorzystać z przejazdu za darmo), potem dorożka z Prezydentem Poznania przy akompaniamencie orkiestry dętej.


17:55 - Korowód dotarł już pod budynek VIII LO. Do godz. 20 będzie można zwiedzać od kuchni szkołę z dziewięćdziesięcioletnią historią. Odbędzie się również koncert solistów i zespołów z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, który jutro będzie obchodzić jubileusz 40-lecia. Oficjalnie nastąpi otwarcie 25, jubileuszowych Dni Łazarza.

18:05 - W auli Ósemki Prezydent Grobelny w towarzystwie Wojciecha Wośkowiaka, przewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz, Jerzego Babiaka, przewodniczącego Rady Osiedla Łazarz SM Grunwald oraz Janusza Hellera, przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego dokonał uroczystego otwarcia 25. Dni Łazarza.

18:20 - Na tym kończymy relację na żywo. Niebawem pojawi się obszerna foto- i videorelacja.


R E K L A M A

Komentarze (1)

30-05-2014 21:13:39
Joa
No... "dzielnia" się stawiła
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

27

lis

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Katarzynki
• nauka jazdy tramwajem
• zwiedzanie Izby Pamięci
• wystawa modeli papierowych, w skali HD i z klocków Lego w godz. 12:00-16:00

Dworzec Zachodni
Katarzynki
• wystawa taboru historycznego i współczesnego
• wystawa pojazdów technicznych
przystanek PeSTki - w godz. 12:00-16:00

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: