Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Barwny korowód już po raz dziewiąty przeszedł ulicami dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Barwny korowód już po raz dziewiąty przeszedł ulicami dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}
30-05-2014 16:00   Janusz Ludwiczak
Już po raz dziewiąty ulicami dzielnicy przejdzie barwny korowód. Parada Łazarska wyruszy o godz. 17 z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych i przejdzie ulicami Wyspiańskiego i Głogowską pod budynek VIII LO. W przemarszu ma udział wziął prezydent Ryszard Grobelny, pojawią się również uczniowie szkół, harcerze, zabytkowe samochody, rowery, wozy strażackie i taksówki. Całości będzie towarzyszyć akompaniament Orkiestry Dętej ze Swarzędza. Na żywo relacjonowaliśmy IX Paradę Łazarską (RELACJA NA ŻYWO).

Strona wymaga odświeżania, prosimy wcisnąć klawisz F5.

16:00 - Za godzinę z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego już po raz dziewiąty wyruszy Parada Łazarska. W przemarszu ma udział wziął prezydent Ryszard Grobelny, pojawią się również uczniowie szkół, harcerze, zabytkowe samochody, rowery, wozy strażackie i taksówki. Całości będzie towarzyszyć akompaniament Orkiestry Dętej ze Swarzędza.
IX Parada Łazarska przejdzie ulicami Wyspiańskiego i Głogowską do VIII LO. O godz. 18 w auli "Ósemki" odbędzie się oficjalne otwarcie 25. jubileuszowych Dni Łazarza, w trakcie których wystąpią zespoły i soliści z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, który w sobotę będzie obchodzić 40-lecie.

16:50 - Na boisku Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych gromadzą się już uczestnicy barwnego korowodu. Są kolorowo ubrani uczniowie szkół i placówek oświatowych, z pomalowanymi twarzami, balonami, transparentami, stoją zabytkowe samochody, taksówki. Ćwiczy już orkiestra dęta ze Swarzędza, zapowiada się ciekawie. Przybyli uczniowie Zespołu Szkół Handlowych z klasy policyjnej a także sportowcy rugbyści.

16:55 - Na miejscu pojawili się zaproszeni goście. Przewodniczący Rady Miasta Gragorz Ganowicz wyraził ubolewanie, że Ósemka wyprowadza się ze swojej dotychczasowej siedziby. Są już członkowie Sekcji Pojazdów Zabytkowych przy Automobilklubie Poznańskim, karatecy.

17:05 - Orkiestra dęta przywitała już prezydenta Ryszarda Grobelnego, który dorożką przejedzie w Paradzie Łazarskiej. Są również piłkarze Warty Poznań i karatecy z sekcji Krav Maga. Za chwilę nastąpi wystrzelenie z armaty salutu rozpoczynającego pochód.

17:10 - IX Parada Łazarska ruszyła!!!

17:20 - Korowód już na ul. Wyspiańskiego. Otwierają go zabytkowe pojazdy. Za nimi jadą taksówki (jedyna okazja by skorzystać z przejazdu za darmo), potem dorożka z Prezydentem Poznania przy akompaniamencie orkiestry dętej.


17:55 - Korowód dotarł już pod budynek VIII LO. Do godz. 20 będzie można zwiedzać od kuchni szkołę z dziewięćdziesięcioletnią historią. Odbędzie się również koncert solistów i zespołów z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, który jutro będzie obchodzić jubileusz 40-lecia. Oficjalnie nastąpi otwarcie 25, jubileuszowych Dni Łazarza.

18:05 - W auli Ósemki Prezydent Grobelny w towarzystwie Wojciecha Wośkowiaka, przewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz, Jerzego Babiaka, przewodniczącego Rady Osiedla Łazarz SM Grunwald oraz Janusza Hellera, przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego dokonał uroczystego otwarcia 25. Dni Łazarza.

18:20 - Na tym kończymy relację na żywo. Niebawem pojawi się obszerna foto- i videorelacja.


Komentarze (1)

30-05-2014 21:13:39
Joa
No... "dzielnia" się stawiła
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: