Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Poważny deweloper, niepoważne decyzje. Spacerniak za 250 tys" - protest przeciwko Family House - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Poważny deweloper, niepoważne decyzje. Spacerniak za 250 tys" - protest przeciwko Family House
22-03-2014 23:29   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy Czapur protestowali w sobotę przed wejściem głównym na MTP, gdzie odbywają się targi mieszkaniowe, przeciwko deweloperowi, firmie Family House, która przed ich domami postawiła czterometrowy mur oporowy.

"Family House - poważny deweloper, niepoważne decyzje", "Spacerniak za 250 tys.", "Chcemy dialogu!" - z takimi transparentami pojawiło się prawie 20 mieszkańców ulicy Czereśniowej w Czapurach, którzy protestowali przeciwko deweloperowi, firmie Family House. Przed ich posesją powstał czterometrowy mur oporowy, a jak twierdzą miał funkcjonować przydomowy ogródek.

Po podpisaniu aktów notarialnych Family House przed naszymi oknami usypał skarpę wysoką na cztery metry, twierdząc, że jest to porządkowanie terenu. Jest to jednak forma budowy. Na warunkach zabudowy nie ma żadnej skarpy. To jest teren osuwiskowy, Po dwóch tygodniach widzimy, że teren osiada. Otrzymaliśmy jedynie odpowiedź, że skarpa ma być przykryta płytami ażurowymi. Chcieliśmy przede wszystkim ostrzec przyszłych klientów Family House, aby zwracali uwagę na to co podpisują - powiedział Paweł Nowak, przedstawiciel mieszkańców ulicy Czereśniowej w Czapurach.

Do protestujących wyszedł sam prezes Family House.

Na osiedlu Leśnym mieszka ponad 3 tysiące osób. Pan Nowak biegał przez kilka ostatnich dni po osiedlu, próbując zachęcić do demonstracji większą ilość osób, próbując oczernić naszą firmę. Dlaczego nie zwrócą się z pozwem? - powiedział Jakub Pyżalski, prezes Family House.

Ci państwo podpisywali warunki zabudowy i stosowne dokumenty. Protestują dwa lata po oddaniu mieszkań. Na rzędnych terenu widać, że tam jest 13 metrów różnicy pomiędzy poziomami terenu. Nie trzeba być znawcą budowlanym, żeby to zobaczyć. Na razie żadna instytucja, która sprawdzała ten fragment osiedla, nie stwierdziła żadnych uchybień - dodał Jakub Pyżalski.

Jeśli będzie taka konieczność mieszkańcy zapowiedzieli, że pójdą do sądu z pozwem zbiorowym. Obecnie sprawą zajmuje się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, dokumentację i projekty sprawdza również urząd wojewódzki.


Komentarze (3)

31-03-2014 22:41:34
michele
Gosia ma 100% racji. Pare osób nie doczytało umowy i się burzy robiąc zły PR naszemu osiedlu.
30-03-2014 15:43:40
Husker
Gosia dlaczego piszesz o mieszkańcach i za nich...? Nie podzielam twojej opinii tym bardziej, ze rozmawiam/rozmawiałęm z mieszkańcami tego osiedla. Dziwne, że jednak mówią coś innego..... Można by wiele wymienić różnego rodzaju nieprawidłowości.
30-03-2014 10:40:34
Gosia
Na osiedlu mieszka mnóstwo osób, a protestowało 5, bo niedoczytało umowy. Niech ludzie zaczyną czytać umowy, bo potem się niepotrzebnie dziwią. Inni mieszkańcy są z Osiedla Leśnego zadowoleni.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: