Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Boisko w katastrofalnym stanie w SP26 przy Berwińskiego zostanie wyremontowane - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Boisko w katastrofalnym stanie w SP26 przy Berwińskiego zostanie wyremontowane
17-03-2014 07:17   Janusz Ludwiczak
W maju ma rozpocząć się remont boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego. Nawierzchnia jest w katastrofalnym stanie - dziury i pęknięcia, które zagrażają dzieciom. Placówkę już wielokrotnie chciał zamknąć Sanepid.

Zarówno boisko jak i sam budynek "Dwudziestkiszóstki" są w złym stanie technicznym.

Przeprowadzaliśmy wielokrotnie kontrolę boiska i samego budynku szkoły. Nasi inspektorzy mają zastrzeżenia do złego stanu sanitarno-technicznego płyty boiska. Decyzja o naprawie obiektu jest już od 2009 roku. Przebywanie na boisku musi gwarantować bezpieczeństwo dzieci. Jeśli płyta boiska będzie coraz bardziej niszczała wtedy podejmiemy decyzję o wyłączeniu jej z użytkowania - powiedziała Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Mieliśmy również zastrzeżenia do samego stanu budynku - do stolarki okiennej, ścian, sufitów, ciągów sanitarno-technicznych i higienicznych. Jednak od 2010 r. szkoła prowadzi sukcesywnie remonty - dodaje Cyryla Staszewska z Sanepidu.

Remont nawierzchni boiska w "Dwudziestceszóstce" pierwotnie miał zostać zrealizowany w 2012 r., wymogów formalnych nie spełniła poprzednia dyrekcja szkoły. Na to zadania Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 150 tys. zł.

W ubiegłym roku udało się wymienić okna. Mam nadzieję, że na 1 września będzie już nowa nawierzchnia boiska. Zdaję sobie sprawę, że stan boiska zagraża bezpieczeństwu. Przy dobrym nadzorze pedagogicznym nie powinno dochodzić do groźnych sytuacji, szkoła nie powinna zostać zamknięta, bo gdzie poślemy 299 dzieci? - uważa Stanisław Kropielnicki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26.

Obecnie zleciłem sporządzenie projekty i kosztorysu. W przyszłym tygodniu nastąpi ogłoszenie przetargu, inwestycja powinna ruszyć w maju. Będzie również musiała zostać wymieniona instalacja kanalizacyjno-wodociągowa - dodaje Stanisław Kropielnicki, dyrektor SP26.

W tym roku szkoła przy Berwińskiego wzbogaci się również o plac zabaw, który powstanie w ramach rządowego projektu "Radosna szkoła".

Place zabaw powstaną w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego oraz w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego. Inwestycje zostaną ukończone najpóźniej z początkiem nowego roku szkolnego. Od 2009 roku w ramach programu "Radosna Szkoła" w całym Poznaniu zbudowano 32 place zabaw. W tym roku wybudowanych zostanie łącznie pięć takich obiektów, również w SP66 na os. Przyjaźni, SP87 w Antoninku i SP89 przy ul. Sochaczewskiej - powiedziała Grażyna Lisiecka, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Budowa placu zabaw w SP77 będzie kosztować 218 tys. zł, z czego 109 tys. zł pokryje miasto, pozostałą kwotę Ministerstwo Edukacji. Natomiast plac zabaw w "Dwudziestceszóstce" będzie mniejszy. Po połowie - w kwocie 63 850 zł sfinansują go samorząd i państwo.


Komentarze (1)

17-03-2014 16:29:17
Bieganek
O, jak miło powspominać... Bojo identycznie wyglądało, gdy kończyłem SP26 w 1993... Tylko tych bohomazów na ścianach nie było.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: