Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biskup Zdzisław Fortuniak przechodzi na emeryturę - Lazarz.pl - poznański portal dzielnicowy
Biskup Zdzisław Fortuniak przechodzi na emeryturę
środa, 26 lutego 2014, 00:19   Janusz Ludwiczak
Bp Zdzisław Fortuniak złożył rezygnację z zajmowanego urzędu. Przyjął ją papież Franciszek.

Ks. biskup Zdzisław Fortuniak skończył 75 lat. Zgodnie z zgodnie z kan. 411 i kan. 401 paragraf 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego złożył rezygnację z pełnienia z pełnienia posługi biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej. Przyjął ją papież Franciszek.

Bp Fortuniak urodził się 21 lutego 1939 r. w Wieszczyczynie koło Śremu. Studiował w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu oraz na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze poznańskiej 26 maja 1963 r. z rąk abp. Antoniego Baraniaka.

Pełnił posługę duszpasterską m.in. w Parafii Michała Archanioła, angażując się równocześnie w charakterze diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej.


REKLAMA

Niezapominajka

06

mar

do 08-03-2026
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Rybomania - targi wędkarskie

09

mar

18:00
Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
19. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
► porządek obrad

13

mar

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
II Konkurs Piosenek Disneya

do 15-03-2026
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne

18:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
Spotkanie autorskie z pisarzem kryminałów Robertem Małeckim
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda

Czy będziesz korzystać z nowej pływalni krytej przy Taborowej?

ZDECYDOWANIE TAK, brakowało tego obiektu

RACZEJ TAK, ale sporadycznie

RACZEJ NIE, wolę Termy

ZDECYDOWANIE NIE, bo nie chodzę na basen w ogóle

LAZARZ24