Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za miesiąc gotowa będzie nowa "ósemka". Latem zmieni się fasada "trójki" od strony ul. Roosevelta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za miesiąc gotowa będzie nowa "ósemka". Latem zmieni się fasada "trójki" od strony ul. Roosevelta
09-01-2014 12:55   Janusz Ludwiczak
Do 12 lutego ma zakończyć się budowa nowego pawilonu 8a. Obiekt powstaje w miejscu, w którym znajdował się "Pawilon Szwajcarski" zbudowany w 1977 roku. Hala będzie połączona specjalnym nadziemnym łącznikiem z pawilonem 15, w którym znajduje się centrum kongresowe i Sala Ziemi. Latem MTP planują budowę kolejnego łącznika, który ma połączyć największy pawilon - nr 5 z pawilonem 6. Targi przeprowadzą również modernizację "trójki". Ma zmienić się fasada pawilonu znajdującego się od strony ul. Roosevelta.

Za miesiąc powinien zostać być już gotowy nowy pawilon nr 8a, który powstaje w miejscu hali zbudowanej przez Szwajcarów w 1977 roku. Stara "ósemka" została wyburzona, gdyż nie odpowiadała ona już współczesnym wymaganiom wystawienniczym. Poziomy pawilonu były zbyt niskie na ekspozycje i uniemożliwiały m.in. budowę piętrowych stoisk. Dlatego podjęto decyzję o całkowitym wyburzeniu pawilonu i budowie nowego pawilonu w nowoczesnej technologii przy jednoczesnej likwidacji piętra, dzięki czemu dopuszczalna wysokość zabudowy wzrośnie z 4,50 m do 10 m.

Nowy pawilon 8a, którego budowa zakończy się w połowie lutego będzie miał 2800 m kw. powierzchni użytkowej, a jego kubatura wyniesie 36 415 m3.

Natomiast 15 kwietnia powinien być gotowy łącznik, który połączy "czteropak", czyli kompleks pawilonów 7, 7a, 8 i 8a z centrum kongresowym, czyli pawilonem nr 15, w którym znajduje się Sala Ziemi. Inwestycja, którą realizuje firma Wechta będzie w sumie kosztować 35 mln zł.

Latem MTP planują budowę kolejnego łącznika, który ma połączyć największy pawilon - nr 5 z pawilonem 6. Targi przeprowadzą również modernizację "trójki". Ma zmienić się fasada pawilonu znajdującego się od strony ul. Roosevelta.

Są dwa elementy w tej przebudowie. Pierwszy to elewacja, która odstaje od tych dwóch nowoczesnych sąsiednich pawilonów 3 i 3a, które są pokryte specjalnymi płytami o kolorze matowo-stalowym. Chcemy w ten sam sposób zrobić tą część, która pochodzi z lat 70. Będzie to przebudowa fasady i wnętrza. Od strony ul. Roosevelta znajdują się sklepy i restauracje, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ten deptak wzdłuż hal stał się rodzajem sprintu ludzi do pociągów. On nie sprzyja zatrzymaniu się, ale wycina nam spory kawałek wewnątrz hali, to jest 1000 metrów kwadratowych. Powierzchnie te chcemy przeznaczyć na cele administracyjne - wyjaśnia Andrzej Byrt, szef Targów.

W ramach inwestycji nie tylko zmieni się elewacja "trójki", ale również wymienione zostaną trzy bramy wjazdowe od strony ul. Roosevelta i Bukowskiej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: