Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

35 lat temu to był to był sylwester - ze stanem klęski żywiołowej i awarią stacji transformatorowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
35 lat temu to był to był sylwester - ze stanem klęski żywiołowej i awarią stacji transformatorowej
31-12-2013 13:55   Janusz Ludwiczak
Tegoroczny sylwester przypomina bardziej wiosnę. Za oknem słońce, a na termometrach +2°C. Tymczasem 35 lat temu mieszkańcy Łazarza nie mieli powodu do radości witając 1979 rok. Ostra zima - niskie temperatury, śnieżyce i silne wiatry w całym kraju doprowadziły do ogłoszenia stanu klęski żywiołowej.

31 grudnia 1978 roku o godz. 13:30 wojewoda poznański ogłosił w całym województwie stan klęski żywiołowej. Doszło do awarii w stacji transformatorowej na Łazarzu, na ulice miasta nie wyjechały tramwaje i autobusy.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lis

do 21-12-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Jarmark Świąteczny

22

lis

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
40-lecie Chóru Dolorosa - koncert jubileuszowy

24

lis

do 25-11-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Protega" - Targi Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

26

lis

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
60. rocznica śmierci Stanisława Strugarka - spotkanie historyczne

28

lis

do 30-11-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Festiwal Prezentów" - Rękodzieło i Przedmioty Artystyczne

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: