Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Można już poserfować po internecie podróżując tramwajem lub autobusem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Można już poserfować po internecie podróżując tramwajem lub autobusem
26-09-2013 13:29   Janusz Ludwiczak
W 300 autobusach i 125 tramwajach MPK można przeczytać portale internetowe, zajrzeć na Facebooka czy wysłać e-maila. Inea udostępniła w pojazdach komunikacji miejskiej hotspoty.

Chcemy korzystać z internetu nie tylko w domu czy w pracy, ale wszędzie tam, gdzie spędzamy nasz czas. Nie wyobrażamy sobie już życia bez internetu. Odpowiedzią jest szeroki dostęp do mobilnej sieci hotspotów Inea, będący uzupełnieniem naszej obecnej oferty internetowej - mówi Janusz Kosiński, prezes Inea.

Hotspoty będą zasilane technologią mobilną, przez wifi. Dostęp do internetu w tramwajach i autobusach będzie bezpłatny przez 15 minut, a dla abonentów sieci Inea przez cały czas. Co ciekawe za hotspoty MPK nie zapłaciło ani grosza.

Bez wahania zdecydowaliśmy się na ten projekt odpowiadając na potrzeby naszych pasażerów. Rolę internetu i social media trudno dziś przecenić. W ubiegłym roku na naszej stronie internetowej mieliśmy 47 mln odsłon i 2,3 mln unikalnych użytkowników. Nasz profil na Facebooku ma ponad 13 tysięcy fanów. Internet to niezwykle ważny kanał komunikacji i to komunikacji interaktywnej, a zależy nam na tym, by z informacją pasażerską dotrzeć jak najszybciej do najszerszego grona klientów. Dzięki internetowi możemy ich powiadomić o zmianach w układzie komunikacyjnym, o objazdach i utrudnieniach, możemy wskazać im alternatywne połączenia i doradzić najkorzystniejsze drogi dojazdu. Dobra i szybka informacja pasażerska to ważna podstawa sprawnej komunikacji - wskazuje Iwona Gajdzińśka, rzecznik prasowy MPK.

A jak to technicznie będzie działać?

Uruchomiliśmy mobilne hotspoty we wszystkich tych tramwajach i autobusach, w których była możliwość techniczna i formalna zainstalowania urządzeń niezbędnych do świadczenia usługi internetowej. W kolejnym etapie naszych działań chcemy sukcesywnie oddawać pozostałe hotspoty. Znajdą się one jeszcze w modelach prototypowych, pojazdach objętych gwarancją, jak np. w tramwajach Solaris Tramino, w których instalacja hotspotów wymaga dodatkowych ustaleń oraz w pojazdach Siemens Combino i Modertrans Moderus Beta, w których instalacja wymaga nadzoru inżynierskiego ze strony serwisu producenta - objaśnia Michał Korzeniewski, dyrektor ds. rozwoju Inea.

W autobusie i tramwaju znajduje się router, który zasilany jest z anteny gsm, korzystamy z zasięgu sieci komórkowej. Wszystko zależne będzie od sieci mobilnej, czyli w jakim miejscu jesteśmy w mieście, jaki jest zasięg. Gdy jesteśmy w tunelu to sygnał może nawet zniknąć - dodaje Michał Korzeniewski z Inea.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: