Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można za darmo jeździć tramwajami i autobusami... i to przez tydzień - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można za darmo jeździć tramwajami i autobusami... i to przez tydzień
28-08-2013 12:34   Janusz Ludwiczak
Za niespełna miesiąc przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Nie tylko 22 września, ale przez cały tydzień kierowcy na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego swojego samochodu będą mogli wszystkimi tramwajami i autobusami jeździć bezpłatnie.

Europejski Dzień bez Samochodu obchodzony jest 22 września, w Polsce od 2002 roku. Celem kampanii, która zrodziła się w 1998 roku we Francji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców miast do korzystania z alternatywnych środków transportu (takich jak tramwaj czy rower) i ich promocji, a także pokazanie, że bez samochodu życie jest możliwe.

22 września kierowcy na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego mogli tramwajami i autobusami jeździć za darmo. W tym roku Europejski Dzień bez Samochodu przypada jednak w niedzielę. Od 16 do 22 września urzędnicy planują "zaproponować mieszkańcom darmowy przejazd transportem publicznym na liniach ZTM na podstawie posiadanego dowodu rejestracyjnego pozostawionego pojazdu".

Decyzję w tej sprawie będzie musiała podjąć jeszcze Rada Miasta.

Prezydent skieruje do Biura Rady Miasta projekt uchwały, która pozwoli na darmowy przejazd tramwajami i autobusami ZTM, posiadaczom dowodu rejestracyjnego samochodu, między 16 a 22 września. Propozycja związana jest z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu i przypadającym 22.09 Europejskim Dniem bez Samochodu. Intencją prezydenta jest, by głosowanie nad uchwałą zostało włączone w porządek obrad Rady Miasta Poznania 3 września - wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

Więcej o Europejskim Dniu bez Samochodu w artykule: Nie zatruwa środowiska i nie stoi w korku: 1 tramwaj może przewieźć tyle osób, co 200 samochodów.


Komentarze (1)

28-08-2013 22:48:58
śmiech
ta rada miasta sie zgodzi, błałałalahahahaha
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: